Osobowość Roku 2023. Poznaj bliżej kolejnych liderów tej prestiżowej akcji

Redakcja
Trwa głosowanie w akcji Osobowość Roku 2023. Dziś przedstawiamy kolejne osoby nominowane do prestiżowych tytułów, które zostaną przyznane w pięciu różnych kategoriach.

W związku z trwaniem głosowania sylwetki nominowanych prezentujemy między innymi na łamach naszej gazety. Dziś robimy to już po raz kolejny, abyście poznali tych, którym się chce - działać, pomagać, zmieniać świat nauki, rozwijać biznes. - Te nasze publikacje to nasz kolejny wyraz uznania złożony takim charyzmatycznym Osobowościom, jakimi są nominowani. Także w te sposób doceniamy to, że mają chęci i siły, aby działać na rzecz innych i rozwoju lokalnej społeczności. A wyniki głosowania, jak zawsze, są w rękach naszych Czytelników - wyjaśniała Katarzyna Borek, redakcyjna koordynatorka tej prestiżowej akcji.

Nominowani do tytułu Osobowość Roku 2023 to wyjątkowi liderzy. To osoby, które swoim zaangażowaniem i sukcesami wyróżniają się na tle społeczności. Ich praca na rzecz lokalnych środowisk zdobyła uznanie nie tylko mieszkańców, ale również naszej redakcji.

W plebiscycie Osobowość Roku chcemy docenić wyjątkowych, pomysłowych i aktywnych ludzi, którzy wpływają na innych i konsekwentnie dążą do realizacji celów. W gronie nominowanych do tytułu Osobowość Roku 2023 znajdują się artyści, działacze kulturalni, naukowcy, innowacyjni biznesmeni, wolontariusze o wielkim sercu, a także samorządowcy i działacze społeczni. To osoby z różnych środowisk, które łączy jedno - sympatia, zaufanie i szacunek innych! Najlepszym tego przykładem jest fala gratulacji i wsparcia, jaka zalała internet zaraz po rozpoczęciu głosowania. O tym, jakie emocje towarzyszą tej wyjątkowej akcji, przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Edyta Gryszczyk, Działalność społeczna i charytatywna, Opole

Edyta Gryszczyk zawodowo jest specjalistą ds. BHP, a poza tym aktywnie działa społecznie. Została nominowana za wspieranie
osób w kryzysie bezdomności i organizowanie zbiórek charytatywnych dla podopiecznych Fundacji Zupa w Opolu.

Jestem osobą dla której drugi człowiek jest bardzo ważny. Moją pracę traktuję jako służbę drugiemu człowiekowi, propaguję tematy dotyczące zdrowia i profilaktyki. Praca jest moją wielką pasją. Poza pracą organizuje różne inicjatywy społeczne o charakterze pracowniczym, społecznym oraz środowiskowym. Wspieram swoimi działaniami wszystkie osoby potrzebujące: osoby chore (zbiórka dla hospicjów, zbiórka rzeczy na licytacje charytatywne na różnych grupach), starsze (prezenty dla seniorów z DPS, ZOL, zbiórki urodzinowe zwracające uwagę na nowotwory kobiet, endometriozę), niepełnosprawne (wyzwania sportowe dla Fundacji DOM), bezdomne (1,5 roku byłam wolontariuszką w lokalnej fundacji, zbiórka urodzinowa na wycieczkę osób w kryzysie bezdomności, zbiórki książek dla osób bezdomnych i potrzebujących) oraz zwierzęta (zbiórki rzeczy na bazarki dla zwierząt) - pisze o sobie.

Edyta Gryszczyk
Edyta Gryszczyk Archiwum

Witold Matulka, Kultura, Głubczyce

Pochodzący z Głubczyc Witold Matulka, utalentowany tenor, spiewak operowy, otrzymał nominację w kategorii kultura za wiele prestiżowych występów w Polsce i za granicą.Jest założycielem i pomysłodawcą Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

Bardzo dużo koncertuję, rozpowszechniając śpiew klasyczny. Udzielam się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziłem firmę Impresariat Artystyczny CULTURA MUSICA, dzięki czemu promowałem młodych adeptów sztuki, jak również zapraszałem wybitnych artystów min. Olga Bończyk czy Kacper Kuszewski. Oczywiście w moich wydarzeniach pojawiają się znakomici artyści - informuje o sobie Matulka.

Jego artystyczne osiągnięcia zostały docenione przez ministra Kultury i Sztuki , który przyznał Witoldowi MatulceMedal Honorowy Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Witold Matulka jest znany z tego, że czynnie uczestniczy w wydarzeniach o charakterze pomocowym.

Nigdy nie odmawiam koncertów charytatywnych na ważny cel - zapewnia artysta.

Był wiele razy jurorem w różnego rodzaju konkursach. - Moje życie wypełnia artyzm - przekonuje. - Będę zaszczycony jeśli Państwo na mnie zagłosują.

Witold Matulka
Witold Matulka Archiwum

Marcin Lebok, Biznes, Strzelce Opolskie

Marcin Lebok Został nominowany za stworzenie firmy TEFA, znanej i cenionej w całej Polce z automatyzacji rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, oraz promowanie Strzelec Opolskich i Opolszczyzny na terenie całego kraju.

Przez wielu jest uważany za wybitnego przedsiębiorcę. Swój własny biznes prowadzi od 2009 roku. Pomimo spędzenia 6 lat w Holandii i piastowania stanowiska managera wrócił do Polski, aby zbudować własną firmę. Zaczynał od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia bezpośrednio i poprzez firmy podwykonawcze ponad 40 osób. Wspiera osoby w potrzebie, lecz w tajemnicy, ponieważ nie lubi się z tym afiszować. Patriota w ujęciu szerokim i lokalnym.

Żyjąc w Holandii, dbał o dobre imię Polaków. Pracę za granicą łączył ze studiami w Polsce.

Ponieważ moja działalność nie była standardowa, dlatego udzieliłem kilka wywiadów dla Holenderskich stacji oraz napisano o mnie artykuł. Głównym celem artykułu i moich wywiadów było przedstawienie w lepszym światle Polaków pracujących w Holandii. Głównie dlatego, aby zmienić stereotyp określający Polaków jako nadużywających alkoholu w weekendy i nie znających języków obcych. Ja sam znam trzy języki obce - wspomina.

Marcin Lebok
Marcin Lebok Archiwum

Anna Gebauer, Polityka, samorządność i społeczność lokalna, Tarnów Opolski

Anna Gebauer jest sołtysem Tarnowa Opolskiego i radną w gminie Tarnów Opolski. Jest także prezesem Stowarzyszenia Martinus, którego celem jest jest popularyzacja i ochrona dziedzictwa religijnego, kulturowego i artystycznego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Stowarzyszenie inicjuje działania ukierunkowanych na rozwój i popularyzację kultury i nauki w lokalnej społeczności, wspiera i pomaga w realizacji inwestycji prowadzonych na płaszczyźnie parafialnej i regionalnej, a także wspiera działania edukacyjne wobec osób w każdym wieku.

Otrzymała nominację za działalność na rzecz społeczności Tarnowa Opolskiego, pomysły i działania, które zintegrowały mieszkańców całej miejscowości, łącznie z mieszkańcami bloków, powołanie Koła Gospodyń Wiejskich, organizowanie ulicznych spotkań sąsiedzkich i wielu innych tradycyjnych wydarzeń, koncertów przy tężni, tematycznych konkursów dla młodych, pieczenia rogali marcińskich.

To również dowód uznania dla propagowania zdrowego stylu życia i odżywiania, dbania o środowisko i o estetykę wsi, rozwiązywanie licznych problemów wiejskich ludzi i zwierząt (zbiórki żywności, paczki itp.), współpracę ze wszystkimi instytucjami i organizacjami dla dobra całej społeczności.

Anna Gebauer
Anna Gebauer Archiwum

dr Elżbieta Teschner, Nauka, Opole

Dr Elżbieta Teschner jest geologiem, paleontologiem i paleohistologiem, adiunktem w jednostce Instytut Biologii Uniwersytetu Opolskiego.

W naszym plebiscycie doktor Teschner została nominowana w kategorii „Nauka” za otrzymanie prestiżowej nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Doctor Opoliensis” za szczególne osiągnięcia naukowo-badawcze.

Jej zainteresowania naukowe to badania nad późnotriasową fauną z Krasiejowa, morfologia i histologia kopalnych płazów z rzędu Temnospondyli oraz zmienność wewnątrz gatunkowa Metoposaurus krasiejowensis. Prowadzona przez nią działalność dydaktyczna skupia się na kilku obszarach: Specialization laboratory, Podstawy Paleontologii, Paleontology of selected vertebrate groups, Metody badań skamieniałości, Comparative anatomy.

Należy do kilku stowarzyszeń naukowych: Paläontologische Gesellschaft (od 2013), European Association of Vertebrate Palaeontologists (od 2015; od 2018 revisor), Europejskie Centrum Paleontologii (od 2017) i Sociedade de Historia Natural (od 2017). W ostatnich latach uczestniczyła w kilku projektach badawczych.

dr Elżbieta Teschner
dr Elżbieta Teschner Archiwum
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska