Ośrodek w Bąkowie i kąpielisko nad zalewem w Kluczborku przygotowane do wakacji. Od kiedy będą czynne?

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Ci, którzy zostają na wakacje w Kluczborku, nie powinni się nudzić. Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie i zalew w Kluczborku zapewniają mnóstwo atrakcji. Jest coś dla fanów kąpieli, opalania i ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Ci, którzy zostają na wakacje w Kluczborku, nie powinni się nudzić. Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie i zalew w Kluczborku zapewniają mnóstwo atrakcji. Jest coś dla fanów kąpieli, opalania i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Urząd Miejski w Kluczborku
Już od piątku (21 czerwca) będzie czynny basen w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym w Bąkowie oraz kąpielisko i plac rekreacyjny nad zalewem w Kluczborku.

- Basen już jest pełny i czeka na turystów od 10.00 do 18.00 każdego dnia, a w weekendy z możliwością przedłużenia w zależności od pogody i liczby osób – informuje Jarosław Przybył, kierownik Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie.

Turyści mogą też korzystać z sauny, placu zabaw, rowerów wodnych, boisk do siatkówki i koszykówki, a także kortu tenisowego.

- Ponadto dobudowaliśmy małe boisko 20 na 10 metrów ze sztuczną nawierzchnią – mówi Jarosław Przybył. – W Kluczborku był remontowany orlik. Żeby optymalnie zagospodarować całkiem dobry materiał, który tam był wymieniany, więc tę infrastrukturę przenieśliśmy tutaj.

Oprócz tego w Bąkowie powstała strefa do grillowana, która również mogą korzystać turyści.

Ceny biletów kształtują się następująco:

  • 10 zł – normalny
  • 6 zł – normalny po 16.00
  • 6 zł – ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej
  • 5 zł – ulgowy dla dzieci do lat 7.

- Ceny biletów pozostawiliśmy na poziomie ubiegłorocznym – mówi kierownik OTW. - Wiemy, że czasy się ciężkie, a chcemy, żeby z basenu korzystało jak najwięcej osób, więc nie podnieśliśmy ich, mimo inflacji.

W okresie wakacyjnym gmina zapewnia transport do ośrodka w Bąkowie.

- Będą po dwa przywozy i odwozy przed południem i popołudniu – zapowiada Jarosław Przybył.

Ale ci, którzy lubią pobyt nad wodą, mają także do wyboru kąpielisko nad zalewem w Kluczborku. Plaża przed tegorocznym sezonem została zrewitalizowana i oczyszczona z roślin.

- Dosypaliśmy tam około 200 ton piasku i wyremontowaliśmy wieże ratowniczą – informuje Jarosław Przybył.

Na plaży stanęło 10 nowych, betonowych leżaków, a także powstało oświetlenie solarne.

- Dzięki temu miejsce to stało się bezpieczniejsze i będzie można odpoczywać na nim także po zmierzchu – mówi kierownik ośrodka.

Jest też coś dla miłośników aktywnego wypoczynku, bowiem gmina rozbudowała plac zabaw i siłownię przy basenie, dzięki czemu powstała bogata strefa rekreacji i wypoczynku dla osób w każdym wieku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska