Ośrodek wczesnej interwencji w Opolu otwarty

Redakcja
Pod opieką Fundacji Dom jest ok. tysiąca rodzin i 1040 dzieci niepełnosprawnych.
Pod opieką Fundacji Dom jest ok. tysiąca rodzin i 1040 dzieci niepełnosprawnych. Paweł Stauffer
Budowa ośrodka o powierzchni 1000 m kw. trwała od 2010 roku i kosztowała 5,4 mln zł. Pod opieką prowadzącej go Fundacji Dom jest ok. tysiąca rodzin i 1040 dzieci niepełnosprawnych.

Otwarcie było okazją do podziękowania sponsorom za ich wkład w powstanie budynku. Dyrektor fundacji, Kazimierz Jednoróg, przypomniał, że wśród ofiarodawców znaleźli się m.in. Fundacja Sternstuden (przekazała za pośrednictwem Caritas Diecezji Monachijskiej 1,6 mln zł), 1,9 mln to pieniądze z 1 procenta i odsetek od lokat, 288 tys. przekazał samorząd województwa opolskiego, 50 tys. Fundacja Aktywni w Regionie Grupy Górażdże, ponadto fundacja zaciągnęła 1,2 mln zł kredytu.

Swoje umiejętności na scenie pokazywali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i dzieci z ośrodka terapeutycznego.

- Dziś w dniu Serca Pana Jezusa trzeba podkreślić, że w tym domu jest bardzo dużo serca - mówił bp Paweł Stobrawa. - Mają je dla dzieci państwo Jednorogowie, pracownicy fundacji, budowniczowie tego ośrodka i darczyńcy. Życzę, by wasz dom otrzymywał wiele serca od innych.

Pracownicy, władze miasta, rodzice niepełnosprawnych dzieci i darczyńcy gratulowali dorobku państwu Teresie i Kazimierzowi Jednorogom. Prowadzona przez nich od 1991 roku fundacja zatrudnia ok. 150 osób i pomaga ponad tysiącowi dzieci. Teraz jeszcze lepiej będzie wspomagać najmłodszych.

- Praca z małym dzieckiem przynosi najlepsze rezultaty w rehabilitacji - zapewnia Kazimierz Jednoróg - właśnie wtedy dziecko nie ma nawyków złego stawiania stóp, złego raczkowania itp. W nowym ośrodku są wyznaczone miejsca do przewijania i karmienia dzieci, każdy z fizjoterapeutów będzie miał do dyspozycji osobny gabinet do pracy z jednym dzieckiem. Znajdzie się tu miejsce na funkcjonowanie pogotowia terapeutycznego, gdzie rodzic będzie mógł zostawić dziecko nawet na kilka godzin i pozałatwiać swoje sprawy.

Dzięki nowemu ośrodkowi fundacja znacznie poszerzy ofertę. W suterenie znajduje się garaż, skąd winda zawiezie ich na wózkach na rehabilitację, Na parterze znajdzie miejsce 12 sal do rehabilitacji indywidualnej i zespołowej. Piętro wyżej gabinety lekarskie neurologa, psychiatry, rehabilitantów, logopedów i psychologów. Na II piętrze prowadzona będzie terapia dla rodzin osób niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska