Ośrodek Zdrowia w Niemodlinie został wyremontowany. Prace kosztowały ponad pięć milionów złotych

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Dzięki rewitalizacji ZOZ-u w Niemodlinie polepszyły się warunki przyjmowania pacjentów oraz pracy personelu.
Dzięki rewitalizacji ZOZ-u w Niemodlinie polepszyły się warunki przyjmowania pacjentów oraz pracy personelu. Materiały Urzędu Miasta Niemodlina
Zespół budynków należący do Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie przy ulicy Zamkowej 4 został przebudowany.

Budynki Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie zostały docieplone, zyskały nową elewację, wymieniono okna i drzwi, położony został nowy dach.

Prace prowadzono też w środku. Przebudowano pomieszczenia, przystosowano je do obowiązujących standardów, wymieniono instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną.

W ramach robót zamontowana została instalacja solarna i przeciwpożarowa, wentylacja i klimatyzacja (w części budynku), przebudowano starą częśś szpitala pod oddział łóżkowy, kupiono sprzęt medyczny i inne wyposażenie.

Co ważne, remont nieużytkowanego przez wiele lat budynku technicznego pozwoliło na otwarcie tam gabinetu fizjoterapii ambulatoryjnej.

Co cieszy, o 15 udało się zwiększyć liczbę łóżek w naszym zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Teraz jest ich 78 - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Kolejka do ZOL-u jest spora.

W ramach robót zagospodarowano również teren przed szpitalem, powstała też wewnętrzna droga dojazdowa z placem manewrowym.

Dzięki rewitalizacji polepszyły się warunki przyjmowania pacjentów oraz pracy personelu - podkreśla Dorota Koncewicz.

Inwestycja przyczyni się też do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia niskiej emisji.

Koszt wszystkich zrealizowanych prac to ponad pięć milionów złotych, z czego ponad 3,7 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej, reszta pochodzi z budżetu gminy i zakładu opieki zdrowotnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska