Ostatni dzwonek za nami. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Tułowicach

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Tułowicach
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Tułowicach Marcin Żukowski
W kilkuset opolskich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, 21 czerwca zadzwonił ostatni dzwonek roku szkolnego 2023/2024. Świadectwa uczniów odebrane, kwiaty nauczycielom wręczone, plecaki rozpakowane przeleżą najbliższe dwa miesiące. Wakacje rozpoczęło ponad 110 tysięcy uczniów opolskich szkół i 24 tysiące przedszkolaków.

Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego w tym roku odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach. Uczęszcza tam około 340 uczniów. To jedyna szkoła podstawowa w gminie.

- To był niesamowity rok. Niespełna dwa tygodnie temu obchodziliśmy wielkie święto, jakim był jubileusz 60-lecia szkoły podstawowej w Tułowicach. Było wiele radości, ale – jak to w szkole – za nami też różne sytuacje problemowe. Teraz czekamy jeszcze na wyniki egzaminu ósmoklasisty – mówi Justyna Paszkowska, dyrektor szkoły.

Absolwenci tułowickiej podstawówki wybierają głównie szkoły średnie w Opolu.

– Mam stres przed szkołą średnią, ale ogólnie jest fajnie. Wybieram się do „Ekonomika” w Opolu. Teraz nie mogę doczekać się wyjazdu na obóz konny i wczasów nad morzem – mówi Wiktoria z klasy 8. - Było dobrze, łatwiej niż rok temu – ocenia zakończony rok szkolny.

W uroczystości w Tułowicach uczestniczyła Joanna Raźniewska, opolski kurator oświaty.

– Myślę, że to był taki rok, który rozpoczął sporo zmian i wkroczył w czas wielu oczekiwań ze strony całego środowiska edukacyjnego, czyli nauczycieli, rodziców i uczniów, że te zmiany będą się toczyły. To jest zawsze trudne – przekonuje Joanna Raźniewska. - Na pewno potrzeba na spełnienie tych wszystkich oczekiwań wiele czasu i konsultacji.

Opolski kurator oświaty wskazuje, że te zmiany to m.in. podwyżki dla nauczycieli, a od pierwszego września czekają nas kolejne, dotyczące np. likwidacji w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych przedmiotu historia i teraźniejszość, wprowadzenie zajęć z pierwszej pomocy, czy przywrócenie języka mniejszościowego do liczby trzech godzin tygodniowo. Rozpocznie się też zaplanowana na dwa lata reforma mająca na celu zmniejszenie o 20 proc. podstawy programowej.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska