Targi nto - nowe

Oto błędy przez które pralka nie dopiera ubrań. Tak nie rób, kiedy przygotowujesz pranie

Anna Gryglas
Są takie zasady, których przestrzeganie jest absolutnie obowiązkowe po to, aby nasze pranie było czyste, pachnące i nie niszczyło się.
Są takie zasady, których przestrzeganie jest absolutnie obowiązkowe po to, aby nasze pranie było czyste, pachnące i nie niszczyło się.
Pralka to jedno z tych urządzeń, bez którego dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie życia. Niestety bywa również, że działa niekoniecznie tak jakbyśmy sobie te życzyli. O co chodzi?

Z definicji pralka służy do tego, aby usuwać zabrudzenia i plamy. Tymczasem każdemu, choć raz zdarzyło się, że wyciągnął z pralki niedoprane i brudne ubrania. Oczywiście są takie plamy, których usunięcie graniczy z cudem, ale bywa i tak, że wina leży po naszej stronie. To są najczęstsze błędy.

Jak robić pranie

Są takie zasady, których przestrzeganie jest absolutnie obowiązkowe po to, aby nasze pranie było czyste, pachnące i nie niszczyło się. O podstawowych kwestiach takich jak segregowanie ubrań do prania, przewracanie na lewą stronę i dobór odpowiedniego programu, temperatury wiedzą chyba wszyscy korzystający z pralek.

Poniżej prezentujemy w niej najczęstsze błędy popełniane podczas prania.

Są jednak jeszcze inne kwestie o których powinniśmy pamiętać wykonując czynności. Przede wszystkim należy dbać o czystość samej pralki, bo tylko dzięki temu pranie będzie zawsze czyste i pachnące.

Jak to robić?
Niezwykle prosto, łącząc troskę o urządzenie z troską o przyrodę. Bardzo dobrze jest, przynajmniej raz na jakiś czas, zrezygnować ze sklepowych na rzecz ekologicznych środków czystości.

Zyska dzięki temu nie tylko środowisko, ale i wasz portfel. Do konkretów!

Wsyp do każdego prania 2-3 łyżki soli, dzięki temu przywrócisz ubraniom śnieżną biel lub uchronisz je przed blaknięciem. Co więcej zamiast płynu do płukania bez problemu możesz użyć octu z dodatkiem kilku kropel ulubionego olejku eterycznego.

Ubrania będą miękkie i pachnące za grosze. Dodatkowo dobrze raz na jakoś czas wykonać „puste” pranie, czyli do uruchomić program na temp. 60 stopni, z użyciem octu, ale bez ubrań. Pralka wtedy sama się wyczyści.

Skoro jesteśmy przy ekologii. Wiele osób wybiera delikatny program w pralce uważając, że w ten sposób nie zniszczy ubrań. Może i tak, ale takie działanie ma fatalny wpływ na środowisko naturalne, bo w trakcie takiego programu uwalnia się najwięcej mikrowłókien z materiałów.

Delikatne programy zużywają też najwięcej wody. Dlatego trzeba go używać z głową.

Pranie zawsze wiąże się ze zużywaniem wody i wpuszczaniem do ekosystemu detergentów. Dlatego starajmy się, prać ubrania z rozmysłem. Nie chodzi o to by na siłę, w trosce o środowisko nosić brudne rzeczy, a raczej by dbać o swoje ubrania i czas.

Jak często prać ubrania?

  • skarpetki, bieliznę, stroje kąpielowe, jedwab, ubrania treningowe, t-shitry – pierzemy po każdym użyciu,
  • bluzki, sukienki, koszule – po 1-2 użyciach,
  • staniki, krótkie spodenki, swetry, piżamy – po 2-3 użyciach,
  • garnitury – po 4 użyciach,
  • płaszcze, spodnie, jeansy czy buty – pierzemy jak najrzadziej.

Są jednak rzeczy mniej oczywiste, a nie niezwykle proste w zastosowaniu, dzięki którym można osiągnąć spektakularne efekty, jeśli chodzi o czystość prania.

Regularnie czyść dozownik
Dbamy o pranie, ale czy dbamy o naszą pralkę? Pierwsza sprawa polega na regularnym czyszczeniu dozownika, w którym umieszczamy detergenty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Kris Kristofferson

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska