Zamknij

Nowa Trybuna Opolska

Oto laureaci Róż Powiatu, Januarych i Januarków. Powiatowa gala w Oleśnie [zdjęcia]

Katarzyna Pawlaczyk, Zdzisław Spodzieja i Korneliusz Wiatr zostali odznaczeni Różami Powiatu. Róże Powiatu to nagrody starosty oleskiego za osiągnięcia

fot. Andrzej Szklanny, oprac. Mirosław Dragon

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/52] Następne

Katarzyna Pawlaczyk, Zdzisław Spodzieja i Korneliusz Wiatr zostali odznaczeni Różami Powiatu.

Róże Powiatu to nagrody starosty oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Katarzyna Pawlaczyk jest nauczycielką WF-u w szkole w Rudnikach, a także gminnym koordynatorem sportu. Założyła w Rudnikach najlepszą drużyny speed-ballu w w Polsce.

Zdzisław Spodzieja to artysta ludowy, rzeźbiarz i społecznik z Praszki. Prowadzi warsztat rzeźbiarskie, jest też współorganizatorem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” oraz rajdów rowerowych w gminie Praszka.

Korneliusz Wiatr to dyrygent i pianista. Jest twórcą big bandu Wind Band i festiwalu Jazzobranie. Na co dzień prowadzi zajęcia ze studentami w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest też nauczycielem w szkole muzycznej I stopnia w Oleśnie oraz dyrektorem Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej.

Na zdjęciu od lewej: Od lewej: wicestarosta Stanisław Belka, Korneliusz Wiatr, Katarzyna Pawlaczyk, Zdzisław Spodzieja, marszałek Andrzej Buła, starosta Roland Fabianek.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy