Oto najlepsi uczniowie z powiatu oleskiego

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Stypendyści premiera wraz z dyrektorami szkół i wicestarostą oleskim
Stypendyści premiera wraz z dyrektorami szkół i wicestarostą oleskim Mirosław Dragon
Na zakończenie roku szkolnego nagrodzono najlepszych i najbardziej usportowionych uczniów.

Gala na zakończenie roku szkolnego 2013 w Oleśnie

Podczas uroczystej gali w auli Zespołu Szkół nagrodzeni przez wicestarostę oleskiego Stanisława Belkę zostali następujący uczniowie:

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/2013
Paulina Matusiak - Zespół Szkół Gorzów Śl.
Paulina Jarząb - I Liceum Ogólnokształcące w Praszce
Amanda Rejak - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie
Anna Kossok - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie
Paweł Kotyś - Zespół Szkół w Oleśnie
Martyna Fronczek - Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie
Klaudia Zadworna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce
Małgorzata Zagrodnik - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce
Agnieszka Pitrucha - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu
Amanda Kus - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.

Laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2012/2013
>I Liceum Ogólnokształcące w Praszce:
- Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce - I miejsce na etapie wojewódzkim w XXI Strefowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy
- Anna Kulig - I miejsce na etapie wojewódzkim w XLII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Poezja i Proza na Wschód od Bugu"
- Paulina Jarząb - III miejsce w XVIII Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim "O Buławę Hetmańską"
- Zespół "Czarny Lotos" - II miejsce w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Dionizjada" 2013

Zespół Szkół w Oleśnie
- Paweł Kotyś - finalista VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA, laureat I miejsca na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik" i III miejsce na etapie wojewódzkim w Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny"
- Paweł Kudliński - laureat etapu centralnego XX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka
- Marek Stróżyk - finalista etapu centralnego III edycji Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodowa i finalista Ogólnopolskiego konkursu "Ojczyzna - Polszczyzna"
- Edyta Suchodolska - finalistka etapu centralnego XXV Olimpiady Filozoficznej
- Mateusz Raj - finalista etapu centralnego LXIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i I miejsce na etapie regionalnym Konkursu Krasomówczego
- Monika Korzec - finalistka etapu centralnego III edycji Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodowa
- Aleksandra Adamczak - finalistka etapu centralnego III edycji Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodowa
- Martina Woś - finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego i laureatki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund
- Melania Kandzie - finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego
- Aleksandra Stróżyk - finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego
- Alicja Grzesik - finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego
- Joanna Kik - finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego
- Aleksandra Logiewa - laureatka XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund
- Maciej Cebula - finalista VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA
- Aleksandra Mzyk - finalistka VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA
- Piotr Roj - finalista VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA
- Justyna Chlebowska - finalistka VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA
- Mateusz Kainka - finalista VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA
- Aleksandra Meryk - finalistka etapu ogólnopolskiego I Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania
- Damian Kaleja - finalista etapu ogólnopolskiego I Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania
- Dawid Ludyga - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Młodego Geografa
- Dariusz Janik - laureat etapu wojewódzkiego XLV Małej Olimpiady Matematycznej i III miejsce na etapie wojewódzkim w VII międzyszkolnym Konkursie Matematycznym im S. Banacha
- Martin Wacławczyk - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Odnawialnych Źródłach Energii
- Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie - III miejsce w XII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych
- Drużyna Zespołu Szkół w Oleśnie - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Młodego Geografa

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie:
- Paulina Semla - finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
- Dawid Wengel - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze i Dziedzictwie Śląska Opolskiego
- Anna Skowronek - finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
- Monika Huć - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Plakat "Moje prawa są chronione, moje prawa są zagrożone"
- Aleksandra Skwara - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Plakat "Moje prawa są chronione, moje prawa są zagrożone"

> Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce:
- Leszek Gędek - II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim "O Buławę Hetmańską"
- Mirosław Stasiak - finalista Ogólnopolskiego Konkursy Informatycznego SISCO
- Michelle Münzer - finalistki etapu ogólnopolskiego 36 Olimpiady Języka Niemieckiego i II miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie na najciekawsza esej w języku niemieckim
- Mateusz Preś - międzynarodowy mistrza w konkursie matematycznym "Genius Logicus"
- Mateusz Bajak - krajowy mistrza w konkursie matematycznym "Genius Logicus"
- Wojciech Hombek - krajowy mistrza w konkursie matematycznym "Genius Logicus" i I miejsce w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej
- Bartosz Matuszczyk - krajowy mistrza w konkursie matematycznym "Genius Logicus"
- Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce - I miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie - Szkolny Klub Przedsiębiorczości
- Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce - II miejsce na etapie wojewódzkim konkursu ekonomicznego "Mam wizję, mam plan na 2013"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu:
- Monika Czapla - III miejsce na etapie wojewódzkim w Konkursie Wiedzy Konsumenckiej
- Dorota Matziol - I miejsce na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
- Justyna Ochman - wyróżnienie na etapie wojewódzkim w Konkursie plastycznym "Mój las"
- Justyna Sczygiol - wyróżnienie na etapie wojewódzkim w Konkursie plastycznym "Mój las"
- Marcin Chrzęstek - wyróżnienie na etapie ogólnopolskim w Konkursie plastycznym "Moja szkolna tapeta" w kategorii "Ważna dla mnie kampania społeczna"
- Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu - II miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo - Obronnych klas mundurowych o puchar Ministra Obrony Narodowej
- Koło Ligi Ochrony Przyrody - zdobywca międzynarodowego certyfikatu "Zielonej Flagi" dla najlepiej pracującego Koła LOP

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie:
- Damian Huć - I miejsce w XX Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej
- Sebastian Ledwig - wyróżnienie I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie "Sprawny w zawodzie"
- Sabina Kaska - III miejsce w Konkursie literackim pamięci Rafała Urbana "Mój dom - moja domowizna, jestem ich częścią"
- Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie - za zajęcie I miejsca na etapie wojewódzkim w Konkursie "Syriusz zakłada firmę - pomysł na innowacyjny produkt"
- Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie II miejsce na etapie wojewódzkim w XXI Strefowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Klasyfikacja sportowa:

Szkoły podstawowe - klasyfikacja gmin:
1. Olesno
2. Praszka
3. Rudniki

Szkoły podstawowe:
1. PSP Dalachów
2. PSP Dobrodzień
3. PSP nr 3 Olesno

> Gimnazja
1. PG nr 1 Olesno
2. PG Rudniki
3. PG Praszka
4. PG Gorzów Śląski
5. PG Radłów
6. PG Dobrodzień
7. PG nr 2 Olesno
8. PG Zębowice

> Szkoły ponadgimnazjalne:
1. ZS Olesno
2. ZSEiO Olesno
3. ZSZ Olesno
4. I LO Praszka
5. ZSP nr 1 Praszka
6. ZSP Dobrodzień
7. ZS Gorzów Śląski.

Czytaj e-wydanie »

FLESZ: Dlaczego wierzymy w przepowiednie?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

u
uczeń OOL
W dniu 02.07.2013 o 09:34, ool napisał:

Nauczyciele i nie tylko  ,którzy nie mieli nic wspólnego z osiągnięciami uczniów.To są Ci ,którzy lubią się fotografować.Przecież za rok wybory.Trzeba zacząć lansować swoje "facjaty" ,gdyby tak przypadkiem wyborcy  zapomnieli jak wyglądają.

W oleskiej radzie miejskiej 1/3 to byli lib aktualni nauczyciele.

p
po maturze
W dniu 01.07.2013 o 20:26, oczopląs napisał:

wszystko fajnie tylko nikt tego artykułu w całości nie przeczyta. sorry

To prawda, nie przeczytałam, prawdziwy oczopląs panie redaktorze.

F
Ferdynand Kiepski

Karwasz Twarz fotki i stypendia za byle jakie konkursy,każdy by chciał zgarniać.I bawić się na bankiecie u burmistrza za nasze pieniądze ale robić w Oleśnie nie ma komu jedzie się do roboty o 10 pod biedronką pełno ludzi,nikt chyba nie robi w tym mieście wszystkim z nieba leci,razem z tym co się nowymi dwoma obrzydliwie drogimi Suvami Japońskiej Marki WOZI.Robić to w Oleśnie nie ma komu.

o
ool

Nauczyciele i nie tylko  ,którzy nie mieli nic wspólnego z osiągnięciami uczniów.To są Ci ,którzy lubią się fotografować.Przecież za rok wybory.Trzeba zacząć lansować swoje "facjaty" ,gdyby tak przypadkiem wyborcy  zapomnieli jak wyglądają.

D
DON WADSYL

Te starsze osoby na zdjęciach prymusów to pewnie rodzice albo nauczyciele?

o
oczopląs

wszystko fajnie tylko nikt tego artykułu w całości nie przeczyta. sorry

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3