Oto najlepsi!

    Jan

    Nowa Trybuna Opolska

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Jedna z prymusek - Aida Popiołek z II LO.

    Jedna z prymusek - Aida Popiołek z II LO.

    Są laureatami wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów, tańczą, ćwiczą karate, piszą wiersze - Opolskie Orły 2004.
    Jedna z prymusek - Aida Popiołek z II LO.

    Jedna z prymusek - Aida Popiołek z II LO.

    Wczoraj w teatrze im. Jana Kochanowskiego po raz ósmy wręczono nagrody Prezydenta Miasta Opola. Tytuł "Opolskiego Orła 2004" przyznano 85 uczniom miejskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (na zdjęciu obok). Każdy nominowany do nagrody musiał się wykazać nie tylko wysoką średnią ocen na świadectwie (powyżej 4,5), ale także działalnością pozaszkolną. W gronie nagrodzonych znaleźli się więc tegoroczni laureaci różnego rodzaju artystycznych konkursów ogólnopolskich, turniejów wiedzy, zawodów sportowych i olimpiad przedmiotowych.
    - To oni sławią nasze miasto poza jego granicami - mówił w trakcie uroczystości Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola. - Nagradzamy ich umiejętności, wiedzę i zrozumienie otaczającego świata.
    W gronie nagrodzonych był Michał Jaworski, uczeń szkoły podstawowej nr 5. Michał jest podwójnym mistrzem Polski w karate kyokushin młodzików i kadetów.

    - Fajnie jest zostać orłem - mówi Michał. - Moi koledzy mi nie zazdroszczą, bo też dostali tę nagrodę (od red.: nagrody odebrało 6 uczniów z SP nr 5).
    Uroczystość była dla opolskich orłów dużym przeżyciem. Kiedy każdy z nich miał już w ręce nagrodę (wieczne pióro), złożyli ślubowanie. Uczniowie obiecali sławić dobre imię Opola i zachować w pamięci wspomnienia o nim, nawet gdyby w przyszłości zamieszkali w innym mieście.
    - Co prawda planuję studiować we Wrocławiu, ale chciałabym w przyszłości mieszkać i pracować w Opolu - mówi Agnieszka Bąk z III LO w Opolu, jedna z nagrodzonych. - Otrzymanie tego tytułu jest bardzo miłe, ale jednocześnie zobowiązujące do dalszej pracy.

    Agnieszka Bąk razem ze swoją drużyną zajęła I miejsce w XI Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
    Na zakończenie uroczystości na scenie teatru wystąpili podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury. Pokazali inscenizację przygotowaną z okazji 50-lecia MDK pt. "Na strychu".
    LISTA NAGRODZONYCH

    SZKOŁY PODSTAWOWE
    -         Joanna Sieradzka z PSP nr 1
    -         Aleksander Bartusek z PSP nr 1
    -         Adriana Wabnic z PSP nr 1
    -         Marek Pachołek z PSP nr 5
    -         Jacek Cichocki z PSP nr 3
    -         Mateusz Bihun z PSP nr 5
    -         Michał Jaworski z PSP nr 5
    -         Filip Capiga z PSP nr 5
    -         Lidia Rzepiela z PSP nr 5
    -         Nina Jaros z PSP nr 5
    -         Bartłomiej Ciach z PSP nr 15
    -         Aleksandra Koryzma z PSP nr 5
    -         Michał Wiśniewski z PSP nr 11
    -         Natalia Pawlaczek z PSP nr 11
    -         Anna Jezierska z PSP nr 14
    -         Paweł Dziepak z PSP nr 15
    -         Artur Andrzejewski z PSP nr 15
    -         Wojciech Antkowiak z PSP nr 15
    -         Bartłomiej Boczar z PSP nr 21
    -         Katarzyna Maślankiewicz z PSP nr 21
    -         Natalia Rerich z PSP nr 23.

    GIMNAZJA
    -         Aleksandra Nowacka z PG nr 1
    -         Ewa Słupianek z PG nr 1
    -         Piotr Sowiński z PG nr 3
    -         Zuzanna Rogalska z PG nr 3
    -         Tymoteusz Siwiak z PG nr 3
    -         Przemysław Błasiak z PG nr 5
    -         Natalia Grajcar z PG nr 6
    -         Tomasz Grajcar z PG nr 6
    -         Barbara Knapiak z PG nr 7
    -         Wiktor Beker z PG nr 7
    -         Rafał Miśta z PG nr 7
    -         Zuzanna Cipirska z PG nr 7
    -         Paulina Szafors z PG nr 7
    -         Szymon Ciepaj z PG nr 8
    -         Tomasz Kowalski z PG nr 9
    -         Marcin Terpiłowski z PG nr 9
    -         Julianna Redlich z PG nr 9
    -         Lidia Bartoszewicz z PG nr 9
    -         Bartłomiej Piwko z PG nr 9
    -         Barbara Uchańska z Niepublicznego Gimnazjum "Tak".

    SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
    -         Tomasz Kuźniar - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I
    -         Agata Ozdoba - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I
    -         Małgorzata Blach - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Łukasz Wieczorek - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Daniel Felder - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Aneta Lisek - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Łukasz Garncarek - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Błażej Skrzypulec - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Natalia Kurpiela - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Agnieszka Ernst - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Karolina Kulig - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Łukasz Gonsior - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi
    -         Aida Popiołek - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznym
    -         Marcin Kośniewski - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Bartosz Zachara - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Łukasz Ambroży - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Natalia Burko - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Agnieszka Bąk - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Marek Mazur - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Paweł Zatwarnicki - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Aneta Sankowska - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Marta Michali - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Przemysław Kosowicz - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Michał Ludewicz - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Mariusz Drygier - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Barbara Ubowska - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Magdalena Papaj - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Anna Piechura - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III
    -         Agnieszka Jasiurkowska - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VI
    -         Anna Orłowska - Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
    -         Anna Krzyżowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Sylwia Michalik - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Michał Zarych - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Oliwia Grabowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Mateusz Rożek - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Marcin Danilewski - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Zofia Mazurkiewicz - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina
    -         Jakub Bogdziewicz - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
    -         Stanisław Bezwierzchny - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
    -         Monika Kałus - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
    -         Tomasz Łukaszewicz - Zespół Szkół Elektrycznych
    -         Fabian Mucha - Zespół Szkół Elektrycznych
    -         Maciej Krasucki - Zespół Szkół Elektrycznych
    -         Marek Krężałek - Zespół Szkół Elektrycznych.

    Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Forum tylko dla zalogowanych.

    Załóż konto / Zaloguj się

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Warto zobaczyć

    Wiedza o samorządzie w pigułce

    Wiedza o samorządzie w pigułce

    Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

    Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

    Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

    Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

    Wideo