Oto najlepsze szkoły podstawowe w Opolu. Są wyniki najnowszego rankingu Wasza Edukacja 2023

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Portal WaszaEdukacja.pl opracował ranking szkół podstawowych w Polsce. Jak wypadły szkoły z Opola? Miejsca poszczególnych placówek prezentujemy na kolejnych slajdach.
Portal WaszaEdukacja.pl opracował ranking szkół podstawowych w Polsce. Jak wypadły szkoły z Opola? Miejsca poszczególnych placówek prezentujemy na kolejnych slajdach. Unsplash.com
Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych 2023 został opracowany przez portal WaszaEdukacja.pl na podstawie informacji z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W zestawieniu sklasyfikowanych zostało 10306 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski, które tym samym spełniły wymogi regulaminu.

Autorzy rankingu brali pod uwagę wyniki egzaminu ósmoklasisty z: języka polskiego, języka obcego i matematyki oraz osiągnięć uczniów w olimpiadach przedmiotowych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Zestawienie zostało podzielone na dwie części: ogólnopolską oraz na 18 miast wojewódzkich (18, a nie 16, gdyż dwa województwa mają po dwie stolice).

W rankingu ogólnopolskim podium zdominowały szkoły z Warszawy. Wygląda ono tak:

  1. Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom,
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej,
  3. Szkoła Podstawowa nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

Warto pamiętać, że rankingi, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to nie wszystko. Wyniki egzaminów są ważne, ale liczą się także inne elementy, takie jak atmosfera panująca w szkole, oferta zajęć pozalekcyjnych, realizowane projekty, możliwość rozwoju pasji i zainteresowań, szkolne imprezy i wycieczki, bo to one sprawiają, że uczniowie nie tylko zdobywają w szkole wysokie kompetencje, ale są szczęśliwi, rośnie w nich poczucie własnej wartości i mogą realizować własne marzenia. Dzięki temu szkoła może być jednym z najwspanialszych etapów w życiu.

Jeśli chodzi o ranking opolskich szkół, wzięły w nim udział 24 placówki. Różnice punktowe między kolejnymi miejscami są nieduże. Strony internetowe placówek dowodzą, że zarówno w tej, która w rankingu zajęła 1. miejsce, jak też w tej, której w tym roku przypadło 24., nauczyciele są profesjonalistami, pracują ciężko, z pasją i poświęceniem, nie brak im pomysłowości i kreatywności, by dać swoim uczniom jak najlepszą edukację.

Wszystkim im należą się szacunek i gratulacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska