Oto ośmiu wspaniałych wolontariuszy z powiatu oleskiego

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Ośmiu Wspaniałych 2016 w powiecie oleskim.
Ośmiu Wspaniałych 2016 w powiecie oleskim. Andrzej Szklanny
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Magdalena Jasińska z gimnazjum w Dobrodzieniu wygrała konkurs na najwspanialszego wolontariusza w powiecie oleskim.

W powiecie oleskim rozstrzygnięto tegoroczny konkurs Ośmiu Wspaniałych, w którym nagradzani są najaktywniejsi wolontariusze.

Najlepszymi młodymi woluntariuszami z powiatu oleskiego zostali:

Klaudia Barańska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce. Dołączyła do szkolnego wolontariatu „Klubu 8” w 2012 roku. Postanowiła spróbować swoich sił w tej dziedzinie charytatywnej, ponieważ już rok wcześniej należała do OSP w Praszce. Tam przekonała się, że warto pomagać a widzieć radość na twarzy osób, którym pomaga, to sama przyjemność. Kiedy we wrześniu się dowiedziała, że w szkole istnieje taki klub, bez wahania postanowiła pójść i się zapisać. Zapoznała się z planami i zaczęła działać. Pierwszym poważnym zadaniem był „Fruti dej”. Wspólnie z innymi członkami klubu przygotowała owoce, przekąski, z których zebrane pieniądze przeznaczyli na działalność klubu. Kolejnym zadaniami, w które się angażowała to: zbiórka słodyczy i artykułów spożywczych dla najuboższych dzieci. W działalności laureatki nie brakło również udziału w WOŚP, gdzie również pomagała zbierać pieniążki. Działalność w wolontariacie sprawia jej bardzo dużo radości a największym podziękowaniem dla niej jest uśmiech na twarzy osoby, której ta pomoc została udzielona.

Martyna Brzezińska – uczennica Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim. Jej praca w wolontariacie rozpoczęła się już w klasie pierwszej technikum. Decyzja o zastaniu wolontariuszem była w pełni przemyślana. Wiedziała, że praca w Klubie Ośmiu to nie tylko przynależność i wykonywanie powierzonych obowiązków, ale także bycie wolontariuszem 24 godziny na dobę. Jest to w jej mniemaniu pozytywne doświadczenie. Pomoc innym sprawia, że czuje się szczęśliwa i spełniona. Jest przekonana, że dobro, którym się dzielimy, wraca do nas w potrzebie. Praca w wolontariacie uczy człowieczeństwa, pomaga w poznawaniu nowych wartości.

Weronika Erd – uczennica Publicznego Gimnazjum w Gorzowie Śląskim. Wolontariuszką jest od 3 lat. Jest osobą odpowiedzialną, wrażliwą i kreatywną. Opiekuje się dziećmi w świetlicy środowiskowej „Uśmiech” podczas półkolonii. Pomaga w organizacji akcji charytatywnych w szkole i w mieście. Uczestniczyła w zbiórkach funduszy na rzecz WOŚP. Pomagała w zbiórce żywności Caritas. Opiekuje się również osobą niepełnosprawną oraz dziećmi z miasteczka podczas wyjazdów na basen i do kina. O Weronice można powiedzieć, że ma serce na dłoni.

Tobiasz Kubik - uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Praszce. Od najmłodszych lat interesuje się sportem i tańcem towarzyskim. Lubi biegać i grać w tenisa. Należy do Szkolnego Klubu Sportowego. Wielokrotnie zdobył statuetkę najlepszego zawodnika turnieju oraz króla strzelców. Uczestniczył w programie telewizyjnym „Super dzieciaki”, gdzie razem z Zuzią wywalczyli VI miejsce. Pomaga zawsze słabszym, jest wolontariuszem WOŚP, zbiera nakrętki i makulaturę. Jest przewodniczącym klasy, bierze udział w apelach i akademiach, do których często sam przygotowuje choreografię do tańca współczesnego lub towarzyskiego.
Agata Korzeniowska – uczennica Publicznego Gimnazjum w Gorzowie Śląskim. Jest wolontariuszką od 2 lat, gdzie w ramach swoich działań opiekuje się dziećmi w świetlicy środowiskowej „ Uśmiech”. Piecze i sprzedaje ciasta, aby pozyskiwać środki na cele charytatywne. Agata zbierała fundusze w ramach kolejnych edycji WOŚP. Pomagała w organizacji koncertu charytatywnego dla jej koleżanki Pauliny. Zbierała maskotki dla dzieci z Domu Dziecka w Sowczycach. Jest bardzo odpowiedzialną i wrażliwą osobą, potrafi współpracować w grupie. Łatwo nawiązuje kontakt z młodszymi dziećmi, dla których jest bardzo opiekuńcza, zarówno w szkole jak i w świetlicy środowiskowej. Agata to dobra i szczera dziewczyna.

Marzena Porębska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce. Dołączyła do Klubu Ośmiu w 2012 roku. W swojej działalności jest zaangażowana, aktywna, wzbudza zainteresowanie wśród młodzieży, jednocześnie potrafi zachęcać innych do współpracy i pomocy potrzebującym. Wykazuje postawę otwartości oraz wrażliwości na potrzeby potrzebujących. Niezawodnie uczestniczy w akcjach wolontariatu szkolnego, zarówno w tych zaplanowanych jak i doraźnych np.: zbiórka słodyczy i artykułów spożywczych, przygotowuje paczki dla uczniów, „Fruti Dej”. Swój wolny czas spędza wartościowo i potrafi pogodzić pracę wolontariuszki z nauką obowiązkami szkolnymi i domowymi. Jej wspaniała postawa wolontariuszki ma odzwierciedlenie we współpracy ze środowiskiem lokalnym. Od 2011 roku aktywnie współpracuje i jest zaangażowana w działalność OSP Cieciułów.

Agata Szarek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce, bierze udział w różnych formach pomocy na rzecz środowiska lokalnego. Od lat jest aktywną wolontariuszką i uczestniczy we wszelkich akcjach organizowanych przez wolontariat, regularnie odwiedza miejską świetlicę terapeutyczną, gdzie pomaga dzieciom będącym w trudnej sytuacji przy odrabianiu prac domowych, spędza z nimi wspólnie czas organizując różne formy dobrej rozrywki, pomaga im pokonywać ich problemy. Agata ma dobre serce i duże poczucie empatii przede wszystkim dla ludzi wokół siebie a także dla zwierząt, które ratuje z opresji kiedy lądują porzucone na ulicy bez opieki. Uwielbia opiekować się zwierzętami domowymi.

Magdalena Jasińska – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu. Jest wolontariuszką, która w wyjątkowy sposób podchodzi do każdego działania. We wszystko co robi wkłada swoje serce. Dla niej wszystko co dobre może zrobić człowiek dla człowieka staje się najważniejsze i oczywiste. Ma niesamowite pomysły, chętnie zapala innych do działania. Konsekwentnie realizuje swoje zamierzenia. Cechuje ją wysoka kultura osobista, takt i zrozumienie człowieka. Potrafi współpracować z innymi, jest lubiana. Jej postawa staje się wzorem dla innych. Pomimo, że ma dopiero 15 lat zna wartość życia ludzkiego i wie, że jest to wartość największa. Najważniejszą częścią dla jej wolontariatu są cotygodniowe odwiedziny w dobrodzieńskim ZOL-u. Podczas odwiedzin rozmawia z osobami starszymi, samotnymi i przygnębionymi z powodu choroby. Te rozmowy często pozwalają jej docenić wartość życia i zdobywać cenne doświadczenie.

Klub Ośmiu przy Publicznym Gimnazjum w Dobrodzieniu - grupa młodych ludzi, których cechuje dojrzałość, odpowiedzialność i zapał. Z ogromną pasją i zaangażowaniem podejmują kolejne wyzwania. Na co dzień uczestniczą w spotkaniach z przedszkolakami, organizują im zabawy i gry, czytają książki, odwiedzają starszych ludzi w ZOL-u. Uczestniczą w różnych imprezach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie szkoły i gminy. Są inicjatorami licznych akcji. Potrafią dostrzec potrzeby ludzi, którzy są w trudnej sytuacji. Zbierają żywność dla tych, którzy są w ciężkiej sytuacji życiowej, zabawki i książki dla dzieci z domów dziecka. Zawsze można na nich liczyć. Są pełni energii i pomysłów. Charakteryzuje ich wysoko kultura osobista, potrafią współpracować z innymi. Są dyskretni, życzliwi i przede wszystkim skuteczni w działaniu, widać ich obecność w Dobrodzieniu.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie