Otwarcie klubu seniora w Dobrzeniu Wielkim. Seniorzy są przeszczęśliwi

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Otwarcie klubu seniora w Dobrzeniu Wielkim.
Otwarcie klubu seniora w Dobrzeniu Wielkim. Adrian Gajewski
W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim 2 lutego otwarto klubu seniora. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy. Nie ukrywali oni zadowolenia i z uśmiechem podkreślali, że jest to miejsce, którego potrzebowali.

Klub seniora w Dobrzeniu Wielkim powstał dzięki projektowi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Senior+ edycja 2022.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m. in. dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego Mieczysław Wojtaszek (reprezentujący wojewodę opolskiego), wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa, kierownik GOPS Elwira Szpajcher, dyrektor GOK Piotr Szafrański oraz seniorzy z terenu gminy.

Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło na tę inwestycje ponad 157 tysięcy złotych. Wkład własny gminy wyniósł niespełna 40 tysięcy złotych.

- Jestem pod dużym wrażeniem tego, co państwo tutaj prowadzicie i ile robicie dla seniorów. Ten klub jest tego najlepszym przykładem - mówił Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mieczysław Wojtaszek odczytał także list od wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego, skierowany do wójta gminy Dobrzeń Wielki.

Natomiast wójt gminy Dobrzeń Wielki wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inwestycję.

- Chciałbym podziękować całej drużynie, która się przyczyniła do tego, że ten obiekt jest wyremontowany i doposażony. Dziękuję za to, że ten obiekt powstał i że nasi seniorzy, aktywni pod każdym względem, będą mogli z niego korzystać i będą zadowoleni - mówił wójt Piotr Szlapa.

Na temat remontu i doposażenia obiektu powiedziała kilka słów kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- W ramach działalności klubu seniorzy będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach m. in. kulinarnych, plastycznych czy sportowych. Będą organizowane także wycieczki i spotkania. Ten klub powstał dla ludzi powyżej 60 lat, którzy chcą aktywnie spędzać czas - mówiła Elwira Szpajcher.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z uroczystości otwarcia klubu seniora.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska