Otwarcie przedszkoli i szkół w gminie Krapkowice

Materiał partnera zewnętrznego
Od 25 maja nastąpiło otwarcie przedszkoli dla tych dzieci, których rodzice powracają do pracy.
Od 25 maja nastąpiło otwarcie przedszkoli dla tych dzieci, których rodzice powracają do pracy.
Po szczegółowej analizie dotyczącej zapewnienia bezpiecznych warunków dzieciom i pracownikom placówek oświatowych oraz wypracowaniu modelu ich funkcjonowania z dyrektorami szkół i przedszkoli, 25 maja placówki te wznowiły działalność.

W uzgodnieniu z dyrektorami gminnych placówek oświatowych ustalono, że od 25 maja nastąpiło otwarcie przedszkoli dla tych dzieci, których rodzice powracają do pracy.

Godziny otwarcia przedszkoli:

 • Przedszkole Publiczne Nr 1 w Krapkowicach od godz. 6.30 do godz. 16.30
 • Przedszkole Publiczne Nr 4 w Krapkowicach od godz. 6.30 do godz. 16.30
 • Przedszkole Publiczne Nr 6 w Krapkowicach od godz. 6.30 do godz. 16.30
 • Przedszkole Publiczne Nr 8 w Krapkowicach od godz. 6.30 do godz. 16.30
 • Przedszkole Publiczne w Żywocicach od godz. 7.00 do godz. 16.00
 • Przedszkole Publiczne w Kórnicy od godz. 8.00 do godz. 13.00
 • Przedszkole Publiczne w Gwoździcach od godz. 7.30 do godz. 15.30
 • Przedszkole Publiczne w Dąbrówce Górnej od godz.7.30 do godz. 15.00

Burmistrz Krapkowic jednocześnie informuje, że Przedszkole Publiczne Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krapkowicach będzie zamknięte do końca maja br. ze względu na prowadzone prace remontowo-adaptacyjne. Dla dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Krapkowicach uruchomione zostały dwa oddziały przedszkolne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Krapkowicach. Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Krapkowicach.

 • Od 25 maja otwarte zostały świetlice szkolne dla dzieci klas I-III.
 • Od 1 czerwca rozpoczną się dobrowolne konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klas VIII i dla uczniów pozostałych klas oraz uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (zajęcia rewalidacyjne).
 • W dniach 16 - 18 czerwca odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

O formach i terminach konsultacji rodziców i uczniów poinformuje dyrektor placówki, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji epidemiologicznej w gminie.

W szkołach i przedszkolach opracowane zostały przez dyrektorów procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19 zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zaleceniami Ministra Zdrowia, z którymi muszą zapoznać się rodzice.

Dzięki współpracy z Krapkowickim Centrum Zdrowia pracownicy pedagogiczni przedszkoli, szkół z klas I-III oraz obsługi poddani zostaną badaniom na obecność przeciwciał Covid-19.

Dyrektorzy zapewnili pracownikom wyposażenie w przyłbice, maseczki, rękawiczki i fartuchy. Placówki wyposażone zostały w płyny dezynfekcyjne oraz dozowniki. Przed wejściem do placówek dokonywane są pomiary temperatury ciała dzieciom oraz pracownikom. Wszelkich informacji dotyczących pobytu dzieci w placówkach oświatowych udzielają dyrektorzy i wychowawcy grup.

Z uwagi na istniejące zagrożenia, należy wziąć pod uwagę, że powrót do pełnego funkcjonowania placówek będzie odbywał się etapami. Przy podejmowaniu decyzji o wysłaniu dziecka do placówki sprawującej opiekę, apelujemy do Państwa o rozwagę i kierowanie się przede wszystkim dobrem dziecka. Dlatego, zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia, jeżeli nie musicie Państwo posyłać dziecka lub boicie się o jego zdrowie, to rozważcie pozostawienie go dalej w domu.

Z uwagi na szczególną sytuację, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców liczymy na zrozumienie i współpracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska