Ozimek: Pacjenci boją się badań w szpitalu, gdzie były zakażenia koronawirusem

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Badania endoskopowe zostały zawieszone do najbliższego piątku.
Badania endoskopowe zostały zawieszone do najbliższego piątku. Google Street View
Chodzi o gastroskopię i kolonoskopię. Szpital w Ozimku ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o te badania, dlatego przyciągał pacjentów z całego regionu. Placówka do końca tygodnia zawiesiła wykonywanie badań endoskopowych. Nie wiadomo, co będzie od poniedziałku.

- Bliska mi osoba dostała w ubiegłym tygodniu telefon z potwierdzeniem terminu badania. Przeraziło mnie to, bo przecież dużo się już wtedy mówiło o przypadkach zakażenia koronawirusem w szpitalu w Ozimku. Nie sądziłam, że w samym środku epidemii placówka będzie wykonywał gastroskopię czy kolonoskopię - mówi czytelniczka. - W przypadku mojego krewnego nie była to sytuacja nagła, ale rutynowe badanie. Uważam, że powinno ono zostać odłożone do czasu, gdy sytuacja w tej placówce zostanie opanowana.

Pierwsze ognisko epidemiologiczne pojawiło się w szpitalu w Ozimku w piątek 10 kwietnia na oddziale chorób wewnętrznych. Dzień później okazało się, że zakażonych jest też dwóch podopiecznych działającego przy szpitalu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Po przeprowadzeniu testów wyszło na jaw, że prawie wszyscy pacjenci są zakażeni. Cały personel oddziału został objęty kwarantanną. Braki kadrowe sprawiły, że 27 pacjentów ZOL-u w sobotę (18.04) przetransportowano do innych szpitali.

Szpital jeszcze w ub. tygodniu zdecydował, że planowane gastroskopie i kolonoskopie nie odbędą się. Ma to związek właśnie z sytuacją epidemiologiczną na oddziale wewnętrznym i w ZOL-u.

- Musimy przesunąć personel medyczny do pracy na innych odcinkach szpitala - wyjaśnia Jolanta Ryndak, dyrektor Szpitala św Rocha w Ozimku. - Wszyscy pacjenci zaplanowani do badań endoskopowych w tym okresie otrzymali informację i oczekują na nowy termin badania.

Badania endoskopowe zostały zawieszone do najbliższego piątku (24.04). Zapytaliśmy, czy to oznacza, że w przyszłym tygodniu gastroskopie i kolonoskopie będą odbywały się już normalnie. - Będziemy podejmować decyzje na bieżąco w oparciu o sytuację szpitala - mówi Jolanta Ryndak.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska