Pamas otworzył rozbudowany zakład w Kolonowskiem

Edyta Hanszke
Powierzchnia zakładu zwiększyła się z 720 mkw do 2500 mkw.
Powierzchnia zakładu zwiększyła się z 720 mkw do 2500 mkw. archiuwm IG Śląsk
Firma Pamas Piotr Matyszok&Synowie oddała do użytku rozbudowany zakład produkcji salami. W gminie Kolonowskie pozostało już niewiele terenów inwestycyjnych.

Zakład produkujący salami w Kolonowskiem mieścił się dotychczas na powierzchni 720 m kw. W marcu ubiegłego roku inwestor - firma Pamas Piotr Matyszok & Synowie - rozpoczął rozbudowę przedsiębiorstwa. Uroczyste otwarcie odbyło się w miniony piątek.

- Brakowało nam pomieszczeń magazynowych, logistycznych, do dojrzewania i plasterkowania salami. Linia produkcyjna, którą kupiliśmy, pierwotnie ma większe moce produkcyjne, więc teraz będziemy mogli ją w pełni wykorzystywać - mówi Piotr Matyszok, który firmę prowadzi z trzema synami.

Po rozbudowie powierzchnia zakładu zwiększyła się ponad trzykrotnie (2500 mkw). Obecnie Pamas produkuje tu 25 ton salami miesięcznie. Wyroby trafiają do konsumentów całej Polsce, z wyjątkiem województwa mazowieckiego oraz do Szwecji,Czech i Niemiec.

Dotychczas Pamas zatrudniał 12 osób. - Jeśli rozwiniemy produkcję, wykorzystując możliwości nowego zakładu, zwiększymy zatrudnienie - zapowiada Piotr Matyszok i przyznaje, że w tej branży także dało się odczuć spowolnienie gospodarcze. Teraz firma  jest gotowa na ożywienie i wzrost zamówień.

pamas

Burmistrz Kolonowskiego, Norbert Koston mówi, że ta inwestycja cieszy tym bardziej, że w ślad za Pamasem, planują pójść inne lokalne firmy:

  • Mercur nie mieści się już w Staniszczach Małych i kupił kolejne 3 ha,
  • Packprofil ma zamiar budować halę produkcyjną,
  • a Izostal, który dwa lata temu kupił budynek przedszkola, właśnie kończy tam obiekt biurowy.

-W zasadzie nie mamy już terenów inwestycyjnych. Zostały nam 3,5 ha w Fosowskiem, które należą do Nadleśnictwa Zawadzkie. Będę starał się znaleźć na ten teren nowego inwestora - zapowiada burmistrz Koston.

Jego zdaniem małe i średnie firmy działające na terenie gminy dają gwarancję stabilnego zatrudnienia dla mieszkańców. - One łatwiej dopasowują się do sytuacji gospodarczej. Są odporniejsze na kryzys - ocenia Norbert Koston.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska