Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gotartowie kręcą kilometry, aby zdobyć pieniądze na rowery dla niepełnosprawnych

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Gotartów jest jedną z najmniejszych wiosek w gminie Kluczbork, ale może poszczycić się bardzo aktywnymi mieszkankami. Założyły Koło Gospodyń Wiejskich "Czerwone jabłuszko" i z energią ruszyły do pracy.

- Gotartów jest specyficzną miejscowością - mówi Jadwiga Tomaszewska, przewodnicząca KGW. - Ni to wieś, ni przedmieścia Kluczborka. W dodatku składa się dwu części znacznie od siebie oddalonych i w dodatku przedzielonych przez drogę krajową nr 11. Kiedy powstanie ekspresówka, w ogóle będą odseparowane od siebie. Co więcej, wieś się rozwija, jest nowe osiedle i sporo nowych mieszkańców.

Koło ma służyć temu, aby ludzi zachęcić do wyjścia z domu, sprawić, by się poznali i zintegrowali.

- Chcemy być kołem gospodyń wiejskich w nowoczesnym wydaniu - wyjaśnia Jadwiga Tomaszewska. - Nie będziemy zakładać strojów ludowych i śpiewać przyśpiewek. Stawiamy na rekreację, zdrowy tryb życia i wspólny wypoczynek. Ale nie odżegnujemy się od działalności kulinarnej. Plany mamy ambitne.

Pierwszym przedsięwzięciem, w które zaangażowały się gospodynie z Gotartowa, jest projekt pt. "Na spacer rowerem", zgłoszony do programu Lottojazda Fundacji Lotto.

- Chcemy zdobyć pieniądze na zakup dziesięciu rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kluczbork, z problemami neurologicznymi czy z zaburzeniami błędnika - mówi Joanna Niedźwiedź. - To byłaby dla nich wspaniała forma rehabilitacji i rekreacji.

Aby cel osiągnąć, panie muszą do końca sierpnia wyjeździć na rowerach 100 tysięcy kilometrów.

- Mamy wprawdzie przed sobą całe wakacje na nabijanie kilometrów, ale prosimy o wsparcie wszystkich miłośników jazdy rowerami - mówi Jadwiga Tomaszewska. - Wspólnie możemy zrobić coś dobrego.

Aby wspomóc mieszkanki Gotartowa w konkursie, należy pobrać darmową aplikację Activy i wybrać zespół, dla którego chce się zbierać kilometry w konkursie.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie