Panika we wrocławskim półświatku. Ważny gangster zaczął...

  Panika we wrocławskim półświatku. Ważny gangster zaczął "sypać"

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Banas / Polska Press

  Ważny wrocławski gangster, pseudonim „Michalina”, zaczął współpracować z policją i prokuraturą. Był jednym z liderów grupy handlującej dopalaczami m.in. w lokalu przy ul. Stawowej. Ale ludzie z półświatka boją się nie tego, co „Michalina” wie o dopalaczach. Przeraża ich myśl, że mógłby mówić o innych przestępstwach. A wie dużo.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Banas / Polska Press

  „Michalina” jest jednym z podejrzanych w śledztwie dotyczącym handlu dopalaczami we Wrocławiu. Wszczęto je po artykule na portalu GazetaWroclawska.pl. Zdaniem śledczych, jedną z dwóch grup dilerów dopalaczy kierowali Michał W. „Michalina” i Łukasz W. ps. „Gekon”.

  W czerwcu ubiegłego roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali osiemnaście osób związanych z handlarzami dopalaczy ze Stawowej. Wśród nich byli liderzy „Michalina” i „Gekon”.

  We wtorek wyszło na jaw, że „Michalina” układa się z prokuraturą i… „sypie”. Skąd to wiadomo? Po pierwsze, został wywieziony przez CBŚP z jednego z wrocławskich zakładów karnych w nieznane miejsce. Po drugie, prokuratura kończy śledztwo przeciwko grupie ze Stawowej. Podejrzani i ich obrońcy czytają akta sprawy. Okazało się, że są w nich protokoły przesłuchań „Michaliny”, który ze szczegółami opowiada o organizacji produkcji i dystrybucji dopalaczy.

  - Konsternacja – mówi jeden z naszych rozmówców. - Ludzie z półświatka boją się wiedzy albo rzekomej wiedzy ”Michaliny” o innych sprawach niż handel dopalaczami. W tym o najpoważniejszych przestępstwach. Mogłoby chodzić o morderstwo sprzed kilku lat. Ofiarą była osoba związana z dopalaczowym biznesem.

  Zobacz też:
  Zgrupowanie Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo