PANS w Nysie przyjazna dla kobiet na kierunkach technicznych

Materiał PANS Nysa
Uczelnia mocno stawia na praktykę a także najnowsze technologie. Do dyspozycji studentów jest m.in. flota dronów. To wszystko sprawia, że pracodawcy sami zabiegają o absolwentów kończących PANS.
Uczelnia mocno stawia na praktykę a także najnowsze technologie. Do dyspozycji studentów jest m.in. flota dronów. To wszystko sprawia, że pracodawcy sami zabiegają o absolwentów kończących PANS. Materiał PANS Nysa
Przedstawicielki płci pięknej coraz chętniej wybierają kierunki techniczne na nyskiej PANS. Po ich skończeniu nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. I to z pewnością jeden z ważnych czynników, który decyduje o takim wyborze kierunku edukacji po ukończeniu szkoły średniej.

- Współczesny świat to świat mechanizacji, automatyzacji, robotyzacji, w którym predyspozycje fizyczne przestały decydować o wyborze zawodu typowo męskiego czy żeńskiego. W tej chwili na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji preferujemy bardziej osoby, które są cierpliwe, dokładne i kreatywne. A to są cechy, którymi nasze panie się charakteryzują. Dlatego też nic dziwnego, że coraz więcej kobiet wybiera nasze studia i świetnie się tutaj sprawdza – mówi dr inż. Piotr Chwastyk - Prorektor ds. współpracy i rozwoju PANS w Nysie, wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Jak dodaje dr inż. Piotr Chwastyk, grupy mieszane na zajęciach pracują znacznie lepiej, co także potwierdzają studentki i studenci – Kobiety mają inne cechy, mężczyźni inne, po połączeniu daje to taki mikst, który potrafi wygenerować wiele świetnych pomysłów i rozwiązań – ocenia Prorektor.

- Od zawsze interesowały mnie sprawy techniczne, bardzo lubię fizykę i matematykę, więc ten kierunek był najbardziej zbliżony do moich zainteresowań. Mamy tutaj wiele możliwości rozwoju, na jednym kierunku jesteśmy w stanie rozwinąć się w wielu aspektach. Od marca zaczynam już pracę. Studia pozwoliły mi zdobyć potrzebne doświadczenie – mówi Katarzyna Maciejewska, studentka na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Uczelnia mocno stawia na praktykę a także najnowsze technologie. Do dyspozycji studentów jest m.in. flota dronów. To wszystko sprawia, że pracodawcy sami zabiegają o absolwentów kończących PANS.

- Po tych studiach można się rozwijać w wielu różnych branżach. Najbardziej zapadające w pamięć są zajęcia z dronami. W tym kierunku postanowiłam realizować moją pracę inżynierską. Złożyłam także CV do różnych firm i otrzymałam już kilka odpowiedzi – mówi Klaudia Bryk, studentka na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie