Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie produkuje energię ze słońca

archiwum uczelni
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie produkuje energię ze słońca.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie produkuje energię ze słońca. Archiwum uczelni
Panele fotowoltaiczne na Budynku A przy ul. Chodowieckiego oraz na Domu Studenta PWSZ Nysa ul. T. Kościuszki to największe w Nysie instalacje fotowoltaiczne zainstalowane na obiektach użyteczności publicznej. Moc uczelnianych paneli fotowoltaicznych sięga 88 kWp.

Inwestycja Uczelni pozwoli na znaczne ograniczenie oddziaływania na środowisko, a także oszczędności finansowe. Jest to pierwszy etap inwestycji, planowany jest montaż kolejnych instalacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wdraża ideę zrównoważonego rozwoju zawartą w strategii Uczelni. Dotyczy to zarówno promowania zrównoważonego rozwoju w społeczeństwie, poszerzania programów nauczania o jej elementy, jak i dostosowania Uczelni do funkcjonowania zgodnie z jej zasadami. Wdrożono już także certyfikowane systemy zarządzania jakością, środowiskiem i energią.

Nasza Uczelnia poszerzyła również swoją ofertę edukacyjną o studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, którego absolwenci otrzymają wiedzę i umiejętności praktyczne między innymi w zakresie wykorzystania nowoczesnych źródeł energii oraz projektowania i zarządzania procesami dla gospodarki obiegu zamkniętego.

Przy Uczelni utworzono Centrum Badawczo-Edukacyjne Zrównoważonego Rozwoju, w którym są podejmowane badania naukowe i prace wdrożeniowe w zakresie nowoczesnych technologii.

W tym zakresie niezbędna jest współpraca z firmami, które nastawione są na innowacyjne rozwiązania w obszarach wykorzystania energii odnawialnej, gospodarki obiegu zamkniętego, automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji produkcji. Warto przypomnieć, że PWSZ w Nysie realizuje współpracę w ramach umów m.in. z firmami Mitsubishi Electric czy Umicore, która specjalizuje się w produkcji komponentów do baterii.

Poczynione kroki w zakresie inwestycji proekologicznych są również ważnymi elementami podpisanej przez Rektora PWSZ w Nysie w 2019 roku Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, która oprócz zrównoważonego rozwoju zakłada także promowanie etyki zawodowej i odpowiedzialności biznesu dla rozwiązywania istotnych problemów społecznych.

Narodowe Czytanie w Płocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie