Patryk Jaki: Mniejszość Niemiecka bez przywilejów

Redakcja
Jeśli zostanę posłem, to przygotuję projekt ustawy ograniczający nadzwyczajne przywileje Mniejszości Niemieckiej w Polsce.

Budowanie międzynarodowych więzi pomiędzy państwami, na fundamencie przydzielania partnerom przywilejów - znacznie odbiegających od norm panujących w danym państwie - jest dobrym zwyczajem.

Pod warunkiem jednak, że partnerzy traktują się jednakowo. W relacjach polsko - niemieckich w omawianym zakresie panuję jednak zbyt duża asymetria. Polacy są dużym, dumnym narodem i nie muszą przed nikim klękać, żeby się tylko przypodobać. Skoro dbamy o interesy Niemców w Polsce, to dbajmy również o interesy Polaków w Niemczech.

Dlatego uważam, że brak progu wyborczego dla de facto Mniejszości Niemieckiej - jest niepotrzebną i wydumaną fanaberią.

Tak samo możliwości ustawiania dwujęzycznych tablic w miejscowościach. W Polsce powinny obowiązywać polskie nazwy, a mniejszość niemiecka powinna się uczyć lojalności wobec państwa polskiego - tak jak brutalnie lojalności wobec RFN - Niemcy uczą Polaków.

Warto też na koniec pamiętać, że Mniejszość Niemiecka w Polsce wg. ostatniego spisu powszechnego to 147 094 tys. osób, a Mniejszość Polska w RFN to….. ok. 2 mln osób. Mimo, to Mniejszość Niemiecka w Polsce cieszy się szeregiem wyjątkowych przywilejów, natomiast Mniejszość Polska w Niemczech nie jest nawet uznawana za mniejszość, ponieważ kolejne rządy Niemiec dalej utrzymują w mocy zarządzenie rządu Adolfa Hitlera pozbawiające praw Polaków w RFN(Chodzi o rozporządzenie niemieckiej Rady Ministrów z 27 lutego 1940 r. na rzecz Obrony III Rzeszy, które nakazywało rozwiązanie wszelkich organizacji polskiej mniejszości narodowej w Rzeszy oraz konfiskatę ich mienia. To rozporządzenie, wydane przez marszałka III Rzeszy Hermanna Goeringa, skutkuje do tej pory, ponieważ władze Niemiec nie chcą nadać Polakom tam mieszkającym statusu mniejszości narodowej.)

Patryk Jaki
Prawo i Sprawiedliwość

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska