Archiwum
W mistrzostwach Polski Paula Żukowska zdobyła łącznie 4 medale.
W mistrzostwach Polski Paula Żukowska zdobyła łącznie 4 medale. Archiwum
Nasza pływaczka w weekend dwa razy stawała na podium MP.

Dwa ostatnie dni mistrzostw Polski na 50-metrowym basenie w Ostrowcu były bardzo szczęśliwe dla pływaczki Zrywu Opole.

Żukowska w sobotę triumfowała na dystansie 400 m stylem dowolnym, a w niedzielę na dystansie dwa razy dłuższym również kraulem. W obu tych konkurencjach pochodząca z Kędzierzyna-Koźla 18-letnia zawodniczka pokonała o dwa lata młodszą, niezwykle zdolną Donatę Kilijańską (KSZOOstrowiec).

Na 400 m Żukowska miała czas 4.17,85, a jej rywalka była słabsza o 1,04 sek. Na dłuższym dystansie rywalizacja była bardziej zacięta. Kilijańska straciła do reprezentantki Zrywu 0,27 sek.
Dobre rezultaty Żukowskiej sprawiły, że wystąpi ona w kadrze Polski na mistrzostwach Europy na krótkim basenie, które w grudniu odbędą się w Szczecinie. Nasz kraj jako gospodarz będzie miał prawo wystawić w tej imprezie większą reprezentację i opolanka się w niej znajdzie.

Żukowska łącznie na mistrzostwach w Ostrowcu zdobyła cztery medale. Wcześniej bowiem była trzecia na 200 m stylem dowolnym, a wraz z koleżankami ze Zrywu: Sonią Bochyńską, Natalią Pawlaczek i Aleksandrą Kamińską wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Na podium (3. miejsce) stanęła też sztafeta Zrywu na 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Anna Kawecka, Kamińska, Pawlaczek i Bochyńska.

W weekend na 100 m stylem dowolnym 6. miejsce zajęła Bochyńska, 9. była Pawlaczek, a 12. Kawecka. 13. miejsce na 100 m stylem klasycznym zajęła Agata Pawlisz (MMKS Kędzierzyn-Koźle). Natomiast sztafeta Zrywu (Żukowska, Bochyńska, Kamińska, Pawlaczek) była 9. na 4x100 m stylem zmiennym.