Paweł Dytko pobił rekord szybkości

Klubowe
Paweł Dytko ustanowił nowy rekord Opolszczyzny w wyścigu na 1/4 mili.
Paweł Dytko ustanowił nowy rekord Opolszczyzny w wyścigu na 1/4 mili. Klubowe
Podczas zawodów na lotnisku w Kamieniu Śląskim Paweł Dytko ustanowił nowy rekord Opolszczyzny w wyścigu na 1/4 mili.

Najlepszy kierowca w naszym regionie jechał nowym volkswagenem polo proto racing, uzyskując czas 11,420 sekundy.

Tym samym zawodnik z Nysy poprawił swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie na tym dystansie z 2006 roku. Wówczas startował mitsubishi lancerem evo VI, uzyskując czas 11,557. Obecnie pod maską jego vw polo kryje się silnik mitsubishi lancer evo X.

Dytko jeździł tylko w eliminacjach i był bardzo zmotywowany do pobicia rekordu. W jednym wyścigu miał falstart, a raz czas jego reakcji startowej wyniósł 0,01 sek!

Weekendowe zawody w Kamieniu Śląskim cieszyły się sporym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Na starcie stanęło 77 kierowców, a w tym gronie dobrze zaprezentowali się Opolanie.

Zobacz: Zlot Samochodów Japońskich oraz 1/4 mili - zdjęcia

W finale klasy AWD zwyciężył Krzysztof Przybył z Krapkowic. Jadąc nissanem gtr o pojemności 3,8 litrów uzyskał czas 12,592. Natomiast w klasie Drag FWD Turbo wygrał Tomasz Burcan z Opole. Jadąc volkswagenem golfem I uzyskał czas 12,682.