Pech z Opola wytańczył sześć złotych medali!

Archiwum zespołu
Tancerze Pecha z zawodów przywieźli 7 medali: 6 złotych i jeden srebrny.
Tancerze Pecha z zawodów przywieźli 7 medali: 6 złotych i jeden srebrny. Archiwum zespołu
W ogólnopolskim turnieju tańca Freestyle Dance, który odbył się w Nysie, wzięło udział kilkanaście zespołów tanecznych. Pech nie miał sobie równych.

W sumie tancerze z zawodów przywieźli 7 medali: 6 złotych i jeden srebrny. - Takiego sukcesu się nie spodziewaliśmy, zwłaszcza, że konkurencję mieliśmy naprawdę mocną - cieszy się Katarzyna Bryłka, choreograf działającego w MDK zespołu Pech. - Bardzo cieszy nas to, że dwa medale przywiozły grupki początkujące. Te dzieci tańczą w zespole od niespełna pół roku, a już udało im się wywalczyć złoto. To dobry prognostyk, bo przecież z nich później rekrutowane są dzieci do zespołów podstawowych.

I miejsce w swoich kategoriach wiekowych zdobyły formacje Pech 1, Pech 2, Pech 4, Pech 7 i Pech Mini oraz mini formacja Pech 1. Mini formacja Pech 2 zajęła natomiast miejsce II, a mini formacja Pech 1 Bis - IV miejsce.

Dla tancerzy to jednak nie koniec ciężkiej pracy, bo za miesiąc przed nimi Mistrzostwa Polski, które są eliminacjami do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

- Od tego tygodnia trenujemy nawet w soboty i niedziele. Tydzień przed mistrzostwami będziemy się spotykali codziennie, ale bez pracy nie ma kołaczy - śmieje się Katarzyna Bryłka.