"Pękła setka" w meczu koszykarzy Pogoni Prudnik

Do wygranej miejscowych poprowadziło trio: (od lewej) Tomasz Prostak, Marcin Sroka i Wojciech Pisarczyk Oliwer Kubus
Na zakończenie pierwszej rundy zmagań koszykarze Pogoni Prudnik bez większych problemów pokonali u siebie AZS AGH Kraków 102:81.

Do wygranej miejscowych poprowadziło trio Tomasz Prostak, Wojciech Pisarczyk i Marcin Sroka. Pierwszy zdobył 23 punkty, dwaj pozostali po 22.

Tak na dobrą sprawę, tak jak to ostatnio bywa podczas meczów w Prudniku, to najwięcej - w kontekście końcowego rezultatu - działo się w inauguracyjnej odsłonie. Miejscowi bowiem zbudowali sobie całkiem przyzwoitą przewagę, dzięki której mogli kontrolować wydarzenia praktycznie do końca starcia.

Co prawda w połowie trzeciej kwarty goście zniwelowali straty i było już „tylko” 61:53 dla prudniczan, ale ci niebawem znowu podkręcili tempo i tę odsłonę kończyli mając 16 „oczek” więcej. Zresztą na 10 sekund przed końcem doprowadzili do najwyższego prowadzenia w tym starciu, gdyż osiągnęło ono różnice 23 punktów!

Pogoń Prudnik - AZS AGH Kraków 102:81 (28:15, 24:22, 23:22, 27:22).
Pogoń:
Prostak 23 (3x3), Pisarczyk 22 , Sroka 22 (1x3), Krawczyk 12 (2x3), Mordzak 10, Stalicki 9 (1x3), Szpyrka 2, Topolski 2, Antczak, Jakieła.