MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Petanque. Młodzieżowcy białostockiego klubu ze złotymi medalami, a juniorzy z brązem

Mariusz Klimaszewski
Od prawej złoci medalisci MP młodzieżowców: Maksymilian Roskosz, Mateusz Gajdziński, Maurycy Klimaszewski facebook/Białostocki Klub Petanque
W Gołotczyźnie koło Ciechanowa odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Petanque. Zawodnicy Białostockiego Klubu Petanque wrócili z nich z czterema medalami. Najcenniejszy, złoty krążek wywalczyli Maurycy Klimaszewski i Mateusz Gajdziński w turnieju młodzieżowców do lat 23.

Cztery medale wywalczyli młodzi zawodnicy Białostockiego Klubu Petanque. W turnieju tripletów młodzieżowców Maurycy Klimaszewski, Mateusz Gajdziński i Maksymilian Roskosz (UPKS Bula Kalonka Łódź) zdobyli złoty medal. W finale do 3 zwycięstw pokonali drużynę w składzie: Błażej Twardowski, Maciej Zybert, Małgorzata Wolak (wszyscy Myślenicki Klub Pétanque), Lena Kozłowska (Klub Sportowy Petanque Kaliska) 3:1 (13:7, 13:1, 6:13, 13:4).

Z kolei w konkursie strzału precyzyjnego obaj białostoczanie Maurycy Klimaszewski i Mateusz Gajdziński zdobyli brązowe medale.

Na duże słowa pochwały zasłużyli juniorzy Białostockiego Klubu Petanque. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 19 w Białymstoku Dawid Brandowski, Oskar Bondaruk, Leon Tomaszewski wywalczyli brązowe medale. Od października ubiegłego roku w białostockiej szkole prowadzone są zajęcia z gry w bule. Był to pierwszy turniej młodych zawodników i od razu zakończony sukcesem.

A już w najbliższy weekend, w Białymstoku odbędą się dwa turnieje w petanque. W sobotę, 25 maja o godz. 8.30 WidziMisiowe Bule III i w niedzielę, 26 maja Majowe Dublety o godz. 9.30. Miejsce turniejów: bulodromy w Parku Miejskim przy ul. Fredry.