Pewna wygrana "Rolniczek" z Głogówka

Klaudia Golasz
Agata Sobkowicz (z prawej) zdobyła dla Rolnika trzy bramki.
Agata Sobkowicz (z prawej) zdobyła dla Rolnika trzy bramki. Klaudia Golasz
Nasze I-ligowe piłkarki nożne pokonały sąsiada z tabeli Czwórkę Radom 5-1 i maja szansę na zajęcie 4. miejsca na koniec sezonu.

Sobotnie spotkanie o punkty dostarczyło kibicom wielu emocji, a w meczu nie zabrakło bramek, koronkowych akcji, walki z obu stron. Najważniejsza była oczywiście wygrana, na którą "Rolniczki" pracowały od pierwszej minuty. Jako pierwsze dwukrotnie groźnie zaatakowała, jednak strzały były niecelne. W odpowiedzi zawodniczki z Radomia "wyszły" z kontrą, a niebezpieczeństwo zażegnała Pawłowska. W 20. minucie kolejną szansę zmarnowała dla naszych Sotor, strzelając z bliska w bramkarkę, a za chwile Ludwiczak uratowała Rolnika przed stratą gola. Wreszcie w 27. minucie Hadelko zdobyła pierwszą bramkę dla Rolnika, wykorzystując zagranie Sudoł. Mimo kilka dogodnych sytuacji wynik w pierwszej części już nie uległ zmianie.

W 58. minucie Rolnik podwyższył prowadzenie, a gola zdobyła Sotor, z pozoru nie groźnym strzałem po ziemi, ale piłka tuż przed bramkarką odbiła się od nierówności i przelobowała ją. Nasz zespół poszedł za ciosem i za sprawą Agaty Sobkowicz w ciągu kolejnych trzech minut zdobył kolejne dwie bramki. W 61. minucie było już 4-0, a za chwilę hat tricka skompletowała Sobkowicz. Mimo wysokiego prowadzenia "Rolniczek" przyjezdne do końca walczyły i zdobyły honorową bramkę po strzale z rzutu karnego.

Rolnik B. Głogówek- Czwórka Radom 5-1 ( 1-0)
1-0 Hadelko - 27., 2-0 Sotor - 58., 3-0 Sobkowicz - 60., 4-0 Sobkowicz - 61., 5-0 Sobkowicz - 67., 5-1 Grad - 71. (karny)
Rolnik: Ludwiczak - Bielska, Kościelniak, Rudner, Sudoł - Sobkowicz, Sotor, Pawłowska, Bielska - Hadelko, Wojcik.