Pewne punkty szczypiornistów ASPR

Archiwum
Tomasz Wasilewicz z ASPR
Tomasz Wasilewicz z ASPR Archiwum
Ekipa z Zawadzkiego w meczu o podwójną stawkę pokonała w Chrzanowie tamtejszy MTS 33-27.

MTS Chrzanów - ASPR Zawadzkie 27-33 (15-16)
MTS: Białecki, Borecki - Bobowski 6, Skoczylas 6, Bednarczyk 3, Kirsz 2, Klementowicz 2, Kruczek 2, Szlinger 2, Zacharski 2, Cupisz 1, Łącki 1, Stroński 1, Zajdel.
ASPR: Wasilewicz, Łuczyński - Krzyżanowski 10, Kryński 7, Płonka 4, Stupiński 4, Tatz 3, Skowroński 2, Kalisz 1, Morzyk 1, Popławski 1, Pawlak.

Obie drużyny walczą o utrzymanie, a zdobycz w bezpośrednim starciu miała duże znaczenie. Lepiej mecz rozpoczął nasz zespół, który po celnych rzutach Krzyżanowskiego prowadził 5-2 i 7-4. Wówczas grę w obronie poprawili miejscowi i głównie dzięki niej doprowadzili do stanu 7-8. ASPR nie potrafiła zdobyć większej niż dwubramkowa zaliczka i do końca pierwszej połowy wynik był sprawą nierozstrzygnięta.

Na początku drugiej części po trzech świetnych interwencjach Wasilewicza i szybkich kontrach zespół z Zawadzkiego odskoczył na 19-16, ale MTS potrafił raz jeszcze doprowadzić do remisu i w 44. min było 22-22, a dwie bramki ASPR straciła grając w przewadze.

Kolejny zryw gości był decydujący. Na 10 minut przed końcową syreną trafił Krzyżanowski, a następnie Kryński i zrobiło się 27-24, a ASPR w sumie rzuciła siedem bramek z rzędu doprowadzając do stanu 31-24. w efekcie przesądziła o swoim niezwykle cennym zwycięstwie.