PGE Orlik Opole wciąż w grze o bezpośredni awans do play off

Hokeiści Orlika w niedzielnym meczu cztery razy cieszyli się ze zdobytego gola. Za każdym razem w drugiej tercji. Sławomir Jakubowski
Nasi hokeiści pewnie pokonali w Toropolu Unię Oświęcim 4:2. Wszystko co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w drugiej tercji. Ba! Właściwie to na przestrzeni niespełna czterech minut.

Najpierw bowiem debiutujący przed opolską publicznością Czech Ivan Durac wykorzystał akcję Karola Kisielewskiego i Sebastiana Szydły, a niebawem wynik podwyższył Martin Przygodzki korzystając z rozprowadzenia sytuacji przez duet Arkadiusz Kostek - Radek Meidl.

Gdy niebawem Jan Danecek zdobył kontaktowego gola znowu zapanowała chwila zwątpienia, ale dosłownie chwila, bo już 21 sekund później na 3:1 bramkę zdobył wspominany Meidl, któremu dograniem zrewanżował się Przygodzki.

Do tego jeszcze w końcówce drugiej tercji czwartego gola zdobył Milan Baranyk, to opolanie w kolejną odsłonę weszli już znacznie spokojniej. Rywal próbował zniwelować straty, ale trafił tylko raz - w ostatniej minucie.

Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Jacka Szopińskiego przybliżyli sie do wymarzonej szóstej lokaty dającej bezpośredni awans do fazy play off.

PGE Orlik Opole - Unia Oświęcim 4:2 (0:0, 4:1, 1:1)
1:0 Durac - 23., 2:0 Przygodzki - 24., 2:1 Danecek - 26., 3:1 Meidl - 26., 4:1 Baranyk - 38, 4:2 Haas - 60.
Orlik: Auzins - Bychawski, Zatko, Satek, Hoog, Baranyk - Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl - Gawlik, Kisielewski, Szydło, Lorek, Gorzycki - Wąsiński, Durac. Trener Jacek Szopiński.
Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, M. Kasperlik, Haas, O. Kasperlik - Paszek, Saur, Piotrowicz, Wanat, Rufer - Tabacek, Malicki, Iwaniak. Trener Jirzi Sejba.
Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: Orlik - 6 min, Unia - 4 min. Widzów 250.

Pozostałe wyniki:
GKS Tychy - Cracovia Kraków 6:2 (2:0, 1:2, 3:0), GKS Jastrzębie - Naprzód Janów Katowice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0), Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1), Polonia Bytom - Automatyka Gdańsk 1:4 (1:3, 0:0, 0:1).