PGNiG Superliga. Gwardia Opole nie miała szans w meczu z Łomżą Vive Kielce [ZDJĘCIA]

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24
Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 Krzysztof Krogulec
Zupełnie bezradna była w spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi Gwardia Opole, przegrywając na wyjeździe z Łomżą Vive Kielce 24:40.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się definitywnie po zaledwie pierwszym kwadransie, który to zespół z Kielc wygrał aż 13:3! Ale marzenia o nawiązaniu wyrównanej walki wybił on gwardzistom nawet wcześniej, bo już po pięciu minutach gry było 5:0 dla Vive. Zagubieni opolanie zupełnie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie broniącego Niemca Andreasa Wollfa.

Zadanie dodatkowo utrudniał im fakt, że musieli sobie radzić bez Patryka Mauera i Wiktora Kawki, który przeszedł operację złamanego nosa w starciu z Chrobrym Głogów i w najbliższym czasie będzie wyłączony z gry.

W drugich 15 minutach rywalizacji przed przerwą kielczanie już tak mocno nie forsowali tempa, lecz spokojnie kontrolowali wypracowaną wcześniej pokaźną zaliczkę.

Po przerwie obraz gry znacząco nie uległ zmianie. Z racji różnicy więcej niż klasy dzielącej obie ekipy i rozstrzygniętych losów meczu, obaj szkoleniowcy dali pograć wszystkim swoim podopiecznym. W ekipie Gwardii najjaśniejszym punktem był młody wychowanek klubu Fabian Sosna. Martwić mogło natomiast, że po niefortunnej interwencji boisko z konieczności musiał w drugiej odsłonie opuścić golkiper Adam Malcher, sygnalizujący problem z kolanem. Kolejna potencjalna absencja spowodowana urazem byłaby dla opolan znacznie większym ciosem niż wysoka, ale wkalkulowana przegrana z Łomżą Vive ...

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14)
Vive: Wolff 1, Kornecki - Moryto 9, Sićko 8, Gębala 4, Karalek 3, Surgiel 3, Kulesh 3, Vujovic 2, Gudjonsson 2, Faruk 2, Nahi 1, Karacic 1, Tournat 1, Domagała, Sanchez.
Gwardia: Ałaj 1, Malcher, Lellek - Sosna 4, Stefani 3, Milewski 3, Fabianowicz 2, Jankowski 2, Morawski 2, Klimków 1, Zarzycki 1, Scisłowicz 1, Bączek 1, Zadura 1, Kucharzyk.
Kary: Vive - 8 min., Gwardia - 12 min.