PGNiG Superliga. Gwardia Opole nie sprawiła niespodzianki w meczu z Łomżą Vive Kielce [ZDJĘCIA]

Piłkarze ręczni Gwardii robili co mogli, ale faworyzowana ekipa z Kielc nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa. Mario
Gwardia Opole, mimo ambitnej postawy, przegrała u siebie z Łomżą Vive Kielce 29:37 w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi.

Choć piłkarze ręczni z Kielc przystępowali do tego meczu w niezbyt dobrych nastrojach, tuż po odpadnięciu w 1/8 finału Ligi Mistrzów z HBC Nantes, bez większych trudności potwierdzili oni w Opolu, że na krajowym podwórku po prostu nie mają sobie równych. W Stegu Arenie odnieśli 20. zwycięstwo w sezonie, na 20 rozegranych spotkań.

Co prawda dwie pierwsze bramki w meczu zdobyli gwardziści, ale nie miało to absolutnie żadnego znaczenia dla końcowego rozstrzygnięcia. Trzeba jednak przyznać, że przez pierwsze 18 minut opolanie walczyli z faworyzowanym przeciwnikiem jak równy z równym. W szeregach Gwardii wyróżniał się rozgrywający Paweł Kowalski. Jego dobra gra w dużej mierze pozwoliła gospodarzom remisować 10:10.

Od tego stanu do końca pierwszej połowy lepiej spisywali się już jednak kielczanie. Ze strony miejscowych próbował odpowiadać Patryk Mauer, jednak przyjezdni mieli po swojej stronie więcej atutów i na półmetku wygrywali 19:15.

Ekipa z Kielc wyraźnie natomiast podkręciła tempo w pierwszym kwadransie drugiej odsłony. Swoje nietuzinkowe możliwości w jej szeregach pokazali wtedy między innymi Michał Olejniczak, Angel Fernandez Perez czy Tomasz Gębala. Defensywa opolan była bezradna wobec kolejnych ataków Łomży Vive, która tym samym w 47. minucie prowadziła już 33:22 i mogła być pewna zwycięstwa.

W końcówce Gwardia mogła się już skupić jedynie na kosmetyce wyniku. Jej zawodnicy, na czele z Szymonem Działakiewiczem, do końca walczyli o to, by przegrać jak najniżej. Determinacji starczyło na tyle, by zniwelować straty do ośmiu trafień.

Gwardia Opole - Łomża Vive Kielce 29:37 (15:19)
Gwardia: Malcher, Balcerek - Kowalski 6, Działakiewicz 5, Klimków 5, Mauer 4, Jankowski 2, Milewski 2, Stefani 2, Kawka 1, Morawski 1, Fabianowicz, Kucharzyk, Sosna, Zadura.
Vive: Kornecki, Wałach - T. Gębala 6, Fernandez 5, A. Dujszebajew 4, Olejniczak 4, Vujovic 4, Karalek 3, Kulesz 3, Tournat 3, Moryto 2, Sićko 2, Kaczor 1, Surgiel.
Kary: Gwardia - 6 min., Vive - 8 min.