PGNiG Superliga. Gwardia Opole przegrała z MKS-em Kalisz i nie uniknie emocje w końcówce fazy zasadniczej

Szczypiorniści Gwardii ulegli w Kaliszu po zaciętym boju.
Szczypiorniści Gwardii ulegli w Kaliszu po zaciętym boju. Oliwer Kubus
Opolanie przegrali w wyjazdowym meczu 27. kolejki 28-31.

Gdyby Gwardia zakończyła rywalizację na terenie beniaminka po swojej myśli, już na wyciągnięcie ręki miałaby trzecie miejsce w tabeli Grupy Pomarańczowej, gwarantujące bezpośredni awans do ćwierćfinału. Choć opolanie schodzili z boiska w Kaliszu pokonani, nadal są oni nieco bliżej osiągnięcia wspomnianego celu niż MKS, ale w ostatnich trzech kolejkach fazy zasadniczej będą musieli ostro powalczyć o utrzymanie obecnie zajmowanej pozycji.

Wracając do przebiegu spotkania 27. kolejki, rozpoczęło się ono dla gwardzistów w najgorszy z możliwych sposobów. Pierwsze fragmenty rywalizacji zdecydowanie należały do kaliszan, którzy niesienie żywiołowym dopingiem swojej publiczności w 17. minucie wypracowali sobie już pięciobramkową zaliczkę (10-5).

Wtedy jednak gracze z Opola udowodnili, że stać ich na znacznie lepszą grę. Sygnał do odrabiania strat dał trzema kolejnymi trafieniami świetnie dysponowany Przemysław Zadura. A tuż przed końcem gry przed przerwą ten sam zawodnik zapewnił Gwardii prowadzenie 13-12. Ekipa MKS-u zdołała jednak wyrównać i na półmetku był remis 14-14.

Po przerwie potyczka ponownie upływała pod dyktando MKS-u. Z tą różnicą, że tym razem nasza drużyna nie była już w stanie znaleźć sposobu na konsekwentnie grających rywali. Kaliszanie prowadzili niemal przez całą drugą połowę i sięgnęli po bardzo cenne cztery punkty.

Kolejny ligowy bój czeka Gwardię już jutro. O godz. 18.30 zagra ona na wyjeździe z mistrzem Polski - Vive Kielce.