PGNiG Superliga. Gwardia Opole rozpoczęła drugą rundę pewnym triumfem nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

Zwycięstwo Gwardii w Piotrkowie Trybunalskim właściwie ani przez moment nie było zagrożone. Wiktor Gumiński
W swoim pierwszym ligowym występie w 2021 roku, jak i zarazem w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi, Gwardia Opole wygrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 35:29.

Gwardziści bardzo szybko ustawili sobie przeciwnika. Początkowe fragmenty rywalizacji należały do ich kapitana, obrotowego Mateusza Jankowskiego. Już po niespełna 10 minutach miał on na swoim koncie aż cztery trafienia, w zespół z Opola odjechał Piotrkowianinowi na 8:2.

W kolejnych fragmentach meczu goście spokojnie kontrolowali wypracowaną zaliczkę, bo nieźle funkcjonowały ich obrona oraz bramkarz Adam Malcher, jak również kolejni zawodnicy regularnie dorzucali coś z przodu. Rzuty karne (3/3) wykorzystywał Patryk Mauer, swój dorobek powiększał też Jankowski, a na rozegraniu próbkę możliwości pokazywał również Wiktor Kawka. To wszystko poskutkowało tym, że na półmetku Gwardia prowadziła z ostatnią drużyną PGNiG Superligi 18:13.

Po przerwie popisy strzeleckie urządzali sobie kolejni opolscy szczypiorniści. Z drugiej linii obok Kawki bramkę Piotrkowianin regularnie i celnie obstrzeliwał Szymon Działakiewicz. Poza nimi, serią czterech trafień w ciągu siedmiu minut popisał się też prawoskrzydłowy Michał Lemaniak.

I choć po stronie Piotrkowianina wszystkie siedem rzutów karnych w meczu (w tym pięć w drugiej połowie) wykorzystał Piotr Swat, na niewiele się to zdało, ponieważ przewaga opolan nie była ani na moment zagrożona. Ważyło się jedynie to, jak wysokie będą rozmiary ich zwycięstwa. Po lekkim rozluźnieniu w końcówce, Gwardia ostatecznie wygrała sześcioma trafieniami.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 29:35 (13:18)
Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Swat 8, Rutkowski 7, Szopa 5, Stolarski 4, Matyjasik 2, Mastalerz 2, Sobut 1, Iskra, Kaźmierczak, Pacześny, Pożarek, Surosz, Tórz.
Gwardia: Malcher, Balcerek - Jankowski 9, Kawka 7, Działakiewicz 5, Lemaniak 5, Mauer 5, Klimków 3, Fabianowicz 1, Kowalski, Milewski, Morawski, Stefani, Zarzycki.
Kary: Piotrkowianin - 8 min., Gwardia - 16 min.