PGNiG Superliga. Koszmarny przestój kosztował Gwardię Opole przegraną z Chrobrym Głogów

Trenerzy Gwardii Michał Skórski i Rafał Kuptel nie mogli być zadowoleni z gry zespołu w końcówce. Oliwer Kubus

Fatalna skuteczność w ostatnim kwadransie zadecydowała o tym, że Gwardia Opole musiała obejść się smakiem w domowym meczu 25. kolejki PGNiG Superligi z Chrobrym Głogów. Dość wspomnieć, że pomiędzy 43. a 60. minutą opolanie zdobyli tylko dwa gole. Z takim wynikiem absolutnie nie można było marzyć o odniesieniu końcowego sukcesu w starciu z rywalem dysponującym bardzo zbliżonym potencjałem.

Zanim jednak naszą drużynę dosięgnął tak poważny kryzys, spotkanie w Okrąglaku przebiegało w podobny sposób jak listopadowa rywalizacja obu ekip w Głogowie. Podobnie jak wtedy, tak i teraz kibice oglądali mecz walki oraz wymianę „cios za cios”.

Do przerwy był remis 13-13, ale początkowe fragmenty drugiej połowy należały do zespołu z Opola. Szczególnie dużo krzywdy wyrządzał on Chrobremu szybkimi wznowieniami. Goście nie mieli też pomysłu na powstrzymanie dobrze dysponowanego Przemysława Zadury, który kolejnymi skutecznymi rzutami zapewnił Gwardii prowadzenie 21-19. Od tego stanu jej gra jednak kompletnie się posypała.

Główną tego przyczyną była doskonała postawa bramkarza głogowian Michała Kapeli. Zakończył on zawody z niewiarygodnie wysoką, bo aż 54-procentową skutecznością obron! O jego wybornej dyspozycji przekonał się przede wszystkim Karol Siwak, którego próby z lewego skrzydła raz po raz były zatrzymywane przez golkipera przyjezdnych. Koledzy z pola wykorzystali jego dyspozycję i nie dali już sobie wydrzeć trzech punktów.

Okazję do rehabilitacji gwardziści otrzymają jednak bardzo szybko. Kolejny mecz rozegrają w sobotę o godz. 18.30, znowu we własnej hali. Ich rywalem będzie Pogoń Szczecin, zamykająca tabelę Grupy Pomarańczowej.

Gwardia Opole - Chrobry Głogów 23-28 (13-13)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 3, Siwak 1, Zarzycki 3, Łangowski, Tarcijonas 3, Mokrzki 3, Jankowski, Zadura 6, Mauer 4, Milewski, Morawski. Trener Rafał Kuptel.
Chrobry: Stachera, Kapela - Wierucki 2, Płócienniczak 2, Świtała 1, Klinger 4, Babicz 6, Gujski 2, Tylutki, Biegaj, Orpik 2, Krzysztofik 5, Kubała 3, Rydz 1. Trener Jarosław Cieślikowski.
Kary: Gwardia - 14 min., Chrobry - 12 min.