PGNiG Superliga. Nieudany występ Gwardii Opole zakończył się jej porażką ze Stalą Mielec

Szczypiorniści Gwardii wypadli tym razem dużo poniżej oczekiwań.
Szczypiorniści Gwardii wypadli tym razem dużo poniżej oczekiwań. Wiktor Gumiński
Nie popisała się Gwardia Opole w zaległym spotkaniu 4. kolejki PGNiG Superligi. Niespodziewanie uległa w nim bowiem na wyjeździe Stali Mielec 28:31.

Choć z racji trwającej pandemii koronawirusa i tym samym rozgrywanego w bardzo nieregularnym rytmie sezonu nie ma co przesadnie sugerować się aktualną tabelą rozgrywek, to jednak fakty przed tym meczem były takie, że Gwardia przystępowała do niego po serii czterech zwycięstw z rzędu i z pozycji wicelidera.

Choć początek spotkania należał do Stali (5:3 w 9. minucie), potem to do głosu doszli opolanie. Po lepszym fragmencie gry, okraszonym między innymi dwoma trafieniami Mateusza Jankowskiego i Szymona Działakiewicza, Gwardia prowadziła 8:6, a potem jeszcze przez jakiś czas utrzymywała minimalne prowadzenie za sprawą skutecznie grającego Patryka Mauera i nieźle spisującego się w bramce Adama Malchera.

Końcówkę pierwszej połowy ponownie lepiej rozegrali jednak gospodarze. Do tego stopnia, że odzyskali oni przewagę i na półmetku wygrywali 16:14.

Prawdziwa katastrofa w poczynaniach Gwardii nastąpiła jednak w początkowych dziesięciu minutach drugiej części gry. Wtedy to kompletnie dali się oni zdominować drużynie z Mielca, która nie miała jednego wyraźnego lidera, ale swoją zespołową grą raz po raz rozbijała defensywę opolan. Dzięki temu w 40. minucie Stal prowadziła już 24:17.

W kryzysowym momencie sygnał do wszczęcia pogoni dał gwardzistom kapitan Jankowski. Kolejnego jego trzy trafienia mocno przyczyniły się do tego, że na niespełna dziesięć minut przed końcem opolski zespół przegrywał już tylko 24:26. Od tego wyniku trzy kolejne gole zdobyła jednak Stal i po tej serii Gwardia nie dała już się rady podnieść.

Stal Mielec - Gwardia Opole 31:28 (16:14)
Stal: Witkowski, Andjelic - Wojdak 5, Kornecki 5, Petrovic 4, Monczka 4, Ivanovic 3, Wilk 3, Wołyncew 2, Oliveira 2, Krycki 1, Chodara 1, Krupa 1, Mochocki, Janyst, Nowak.
Gwardia: Malcher, Balcerek - Mauer 7, Jankowski 5, Lemaniak 4, Działakiewicz 3, Kawka 2, Klimków 2, Morawski 2, Sosna 1, Milewski 1, Kowalski 1, Fabianowicz, Zarzycki, Kucharzyk.
Kary: Stal - 10 min., Gwardia - 10 min.