PGNiG Superliga: Pewne zwycięstwo Gwardii Opole z Pogonią Szczecin

Paweł Sładek
Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR Gwardia Opole 23:31 (13:13)
Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR Gwardia Opole 23:31 (13:13) Wiktor Gumiński
W ramach 10. serii spotkań PGNiG Superligi stanęły naprzeciwko siebie zespoły z dwóch krańców tabeli. Ostatnia w tabeli Pogoń Szczecin potrafiła postawić się rywalom jedynie w pierwszej połowie, ostatecznie przegrywając 23:31.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa gwardzistów, ponieważ po kwadransie goście przegrywali 5:7. Dalszy bój był wyrównany i na próżno było szukać większej przewagi, choć to Gwardia musiała gonić wynik. Na uwagę zasługuje fakt niemalże identycznej skuteczności bramkarzy (ok. 30%), a po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:13.

Druga połowa już tak wyrównana nie była. Przy stanie 16:16 gra przyjezdnych weszła na zupełnie inny, zwycięski tor. Gwardia z dużo większą łatwością rzucała do bramki rywala, natomiast zespół gospodarzy miał bardzo duże problemy ze skutecznością. Dodatkową bolączką Pogoni był brak pomysłu na wykorzystanie przewagi liczebnej. Wszystkie te czynniki nie mogły przesądzić o niczym innym, jak zwycięstwie Gwardii Opole.

Pogoń: Andrysiak, Wiśniewski, Arsenić - Wąsowski 4, Gierak 4 (3/4), Krupa 5, Bosy 3, Starcević 2, Jedziniak 2, Krysiak 1, Rybski 1 (1/1), Zaremba 1.