PGNiG Superliga. Przekonujące zwycięstwo Gwardii Opole nad Torusem Wybrzeżem Gdańsk

Po świetnej drugiej połowie Gwardia mogła święcić sukces.
Po świetnej drugiej połowie Gwardia mogła święcić sukces. Wiktor Gumiński
Piłkarze ręczni Gwardii Opole pewnie pokonali u siebie Wybrzeże Gdańsk 27:18 w meczu 24. kolejki PGNiG Superligi.

Choć można rzec, że opolanie wygrali ten mecz przekonująco, nie od początku układał się on jednak po ich myśli. Przez długą część pierwszej połowy prowadzili bowiem zawodnicy z Gdańska, momentami nawet różnicą trzech trafień. Ostatnie trzy gole przed przerwą rzucili jednak gwardziści, dzięki czemu na półmetku był remis 12:12.

W drugiej części gry gospodarze nie pozostawili już natomiast rywalom absolutnie żadnych złudzeń. Przede wszystkim niezwykle twardo stanęli w defensywie, pozwalając gdańszczanom na zdobycie zaledwie sześciu goli. Samemu rzucili ich z kolei aż 15, dzięki czemu pewnie dopisali do swojego konta trzy punkty.

Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 27:18 (12:12)
Gwardia: Balcerek, Lellek - Jankowski 6, Kawka 6, Lemaniak 6, Klimków 4, Fabianowicz 3, Kucharzyk 1, Zadura 1, Działakiewicz, Milewski, Morawski, Sosna, Stefani, Zarzycki.
Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Pieczonka 5, Gądek 4, Kosmala 3, Sulej 2, Janikowski 1, Leśniak 1, Papaj 1, Wróbel 1, Gavidia, Stojek.
Kary: Gwardia - 8 min., Wybrzeże - 8 min.