MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaczęło się bardzo słabo

(BK)
Tenis. To nie był udany dzień dla polskich tenisistów w Miami. Cała czwórka, która rozgrywała swoje mecze w I rundzie turnieju, odpadła.

Łukasz Kubot przegrał z Australijczykiem Matthew Ebdenem 6:4, 4:6, 4:6. Polak był bliski wygranej, bo w trzecim secie prowadził już 3:0, ale przegrał pięć kolejnych gemów i praktycznie było po sprawie. Kubot nie żegna się jednak jeszcze z turniejem. Wczorajszą porażkę będzie mógł sobie powetować w deblu, gdzie dojdzie do „bratobójczego” starcia. Kubot wspólnie ze Szwedem Robertem Lindstedtem zmierzy się bowiem z parą Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski.

Z turnieju singlistów odpadł również Michał Przysiężny. Polak musiał uznać wyższość Hiszpana Alberta Montanesa, z którym przegrał 7:5, 6:7 (5-7).3:6.

Szansę na dobry wynik ciągle ma Jerzy Janowicz, który w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej zagra albo z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem albo z Amerykaninem Steve’em Johnsonem.

Słabo poszło również paniom. Katarzyna Piter nieźle radziła sobie jedynie w pierwszym secie pojedynku z Argentynką Paulą Ormaecheą, który przegrała 6:7 (0-7). W drugiej partii Argentynka była już wyraźnie lepsza i wygrała 6:1.

Trzysetowy mecz rozegrała natomiast Urszula Radwańska. Ostatecznie i ona zeszła z kortu pokonana przez Rosjankę Nadieżdę Pietrową w stosunku 5:7, 6:1, 4:6.

Agnieszka Radwańska do turnieju przystąpi od drugiej rundy, a zagra w niej ze Szwajcarką Rominą Oprandi.