Pięć medali dla AZS-u Politechniki Opolskiej, w tym aż cztery srebra...

Robert Wozniak
Kapitalnie spisali się podczas młodzieżowych mistrzostw Polski przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej. Podopieczni Bartosza Jaszczyńskiego i Jacka Skowrońskiego pięć razy stanęli na podium, z czego cztery razy na drugim stopniu.

Trzy srebra wywalczyli kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Mateusz Borgieł. Dwa razy indywidualne, a raz w duecie. W parze zajęli drugie miejsce na 1000 metrów. Na tym samym dystansie Borgeł zajął taką samą lokatę indywidualnie. Z kolei Śliwiński sam był drugi na 200m. Obaj opolanie złote medale przegrywali naprawdę minimalnie.

Dwa razy na podium stanęła za to para kajakarzy Michał Bil i Piotr Morawski. Na dystansie 1000m także przegrali złoto minimalnie. Natomiast na 200m do zwycięzców już im nieco zabrakło, a ich wynik ostatecznie przełożył się na trzecią lokatę.

W Poznaniu odbyły się też wyścigi w parakajakarstwie, a złoto i srebro wywalczył Tomasz Moździerski z OTK Opole. Tym samym potwierdził przynależność do krajowej czołówki.