Pięć razy mistrzostwo Polski dla klubu LZS KS Olszanka - Pogorzela

Archiwum klubowe
Łukasz Czajkowski został podwójnym mistrzem Polski.
Łukasz Czajkowski został podwójnym mistrzem Polski. Archiwum klubowe
Znakomicie w mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym spisali się reprezentanci sekcji sportów siłowych LZS KS Olszanka - Pogorzela.

Krajowy czempionat juniorów do lat 20 i 23, seniorów oraz weteranów rozegrano w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Nasz klub wystawił do rywalizacji dwie kobiety i pięciu mężczyzn. Ekipa spisała się rewelacyjnie, zdobywając 9 medali. Podwójnym mistrzem Polski został Łukasz Czajkowski, który wygrał rywalizację zarówno w kategorii juniorów do lat 20, jak i juniorów do lat 23. Czajkowski, startujący z wadze do 74 kg, uzyskał znakomity wynik 150 kg, który jest nowym rekordem Polski. Nasz zawodnik był też drugi w kat. open juniorów.

Mistrzem Polski w gronie juniorów do lat 23 został Bartek Drozd, startujący w wadze do 93 kg. Jego wynik to 170 kg. Drugie miejsce w tej kat. wiekowej uzyskał Sławomir Sidorowicz, startujący w wadze do 105 kg (wynik 180 kg). Za podium plasował się Michał Zalewski, startujący w wadze do 83 kg. Wynik 145 kg dał mu 4. miejsce w kategorii juniorów do lat 20 i 5. lokatę w starszej grupie.

Wśród juniorek do lat 20 złoto wywalczyła Paulina Śliwa, która w wadze do 63 kg uzyskała wynik 60 kg.

Ten rezultat dał jej też tytuł wicemistrzyni Polski w kat. juniorek do lat 23. Śliwa próbowała zaatakować rekord Polski, ale sztanga o wadze 65,5 kg była zbyt ciężka.
Brązowy medal w gronie juniorek do lat 23 wywalczyła Izabela Ilów (50 kg w kat. do 57 kg). Podopieczni trenerów Dariusza Ilówa i Marcina Gackowskiego zajęli 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów do lat 23.

Mistrzem weteranów (kategoria plus 60 lat) został Henryk Odelski z Namysłowa, który w wadze do 120 kg uzyskał wynik 150 kg.