Pięć szans, dwa medale

Mark
Opolscy dżudocy (juniorki młodsze i juniorzy młodsi) z sukcesami startowali w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym we Wrocławiu, który był ostatnią w tym roku oficjalną konfrontacją na szczeblu krajowym.

Po regionalnych eliminacjach do wrocławskich zawodów zakwalifikowało się po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. W hali WKS Śląsk dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci, którzy aż pięciokrotnie stawali do bezpośredniej rywalizacji o medale. Najlepszym opolaninem w tych zawodach był Tomasz Ozdoba (AZS Opole), który po trzech błyskawicznych zwycięstwach przez rzut dotarł do finału. W decydującym starciu po dramatycznej i wyrównanej walce uległ minimalnie Tomaszowi Buczakowi z miejscowej Juvenii. Ozdoba zdobył srebrny medal w kategorii do 50 kg.
Złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbyła się w Opolu, Joanna Maciej (AZS) zmieniła kategorię wagową i w nowej - do 48 kg - również nie zawiodła. Trzy dni przed turniejem zdjęto jej gips ze skręconego stawu skokowego. Walcząc z ogromną determinacją, Maciej wygrała trzy pojedynki przed czasem. Wcześniej doznała jednej porażki (decyzją sędziowską) i wygrane w repasażach pozwoliły jej stanąć na trzecim stopniu podium.

Na dwóch równorzędnych piątych miejscach rywalizację w kategorii do 44 kg zakończyły reprezentantki Polski Agnieszka Jasiurkowska (AZS Opole) oraz Martyna Martynowicz (Gwardia Opole). Listę opolskich aktywów na wrocławskich matach uzupełniła inna młodziczka Gwardii - Marta Licznar, która w kat. do 48 kg również wywalczyła 5. lokatę.