Pięciu kierowców straciło w weekend prawa jazdy w...

  Pięciu kierowców straciło w weekend prawa jazdy w Kędzierzynie-Koźlu

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©Policja

  Tylko w ostatni weekend funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©Policja

  Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę na ul. Głównej w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci z ruchu drogowego zauważyli audi, którego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 105 km/h.

  - Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które jak się okazało, miał dopiero od czterech miesięcy - mówi komisarz Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

  Pozostałe cztery prawa jazdy policjanci zatrzymali kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na al. Armii Krajowej. Tam około godziny 16.30 zauważyli osobowego opla, który na ograniczeniu do 50 km/h jechał 106 km/h. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego.

  - Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał dopiero od pół roku - dodaje komisarz Nakoneczna.

  Tego samego dnia, około godziny 19.00 policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Tym razem osobowym audi kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością 133 km/h.

  Godzinę później, prawo jazdy stracił 21-letni kierowca audi. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Młodemu kierowcy zostały zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy, które jak się okazało miał od zaledwie dwóch miesięcy.

  Piątego kierowcę policjanci namierzyli w niedzielę. Około godziny 9.00 mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Autem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

  W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości wszyscy kierowcy otrzymali mandaty, a na ich konta powędrowało po 10 punktów karnych.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!