Pięciu ratowników z kędzierzyńskiego pogotowia zakażonych koronawirusem. Piętnastu ich kolegów jest zdrowych. Są wyniki badań

tkapica@nto.pl
Archiwum nto
Udostępnij:
Większość ratowników medycznych z Kędzierzyna-Koźla poddanych kwarantannie wróciła do pracy. Dzięki temu normalnie funkcjonuje punkt nocnej opieki medycznej, a także jest obsada wszystkich czterech karetek. W ostatnich dniach były z tym problemy.

Nie ma już problemu z obsadą personelu w punkcie nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie oraz skompletowaniem zespołów ratownictwa medycznego w czterech karetkach zabezpieczających nasz powiat - informuje Adam Lecibil, rzecznik prasowy kędzierzyńskiego starostwa.

Wyjaśnia, że do pracy wrócili pracownicy służby objęci kwarantanną po feralnej wizycie w punkcie nocnej i świątecznej pomocy medycznej pacjentki zarażonej korona-wirusem, która zbyt późno powiedziała, że mogła mieć kontakt z nosicielem.
W sumie na obowiązkową kwarantannę skierowano 20 ratowników medycznych i jednego lekarza.

Przeprowadzono też wszystkim badania. Potwierdziły one, że pięciu ratowników i lekarz zarazili się koronawirusem. Oni na powrót do pracy będą musieli jeszcze poczekać.

W efekcie przez kilka dni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic mieli utrudniony dostęp do opieki medycznej. Przykładowo w piątek do pacjentki z udarem na osiedle Piastów trzeba było wzywać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Maszyna lądowała na jednej z głównych dróg w centrum miasta. Manewr był niebezpieczny i zablokował ruch na ponad pół godziny.

Problemy z dostępem do służby zdrowia dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego związane są także z faktem, że na czas epidemii ewakuowano stąd wielooddziałowy szpital powiatowy, który przekształcono w zakaźny.

W efekcie do najbliższych oddziałów ratunkowych niektórzy mieszkańcy mają ponad 30 kilometrów. Opiekę szpitalną dla kędzierzynian zapewniają teraz lecznice w Głubczycach, Strzelcach i Krapkowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak długo będzie rządził drugi rząd Élisabeth Borne?

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie