Pielęgniarka ze szpitala w Ozimku ma koronawirusa. Część placówki została objęta kwarantanną

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Google Street View
Test na koronawirusa wykazał, że patogenem zaraziła się pielęgniarka z oddziału wewnętrznego szpitala św. Rocha w Ozimku.

W chwili, gdy wykryto ten przypadek, oddział wewnętrzny został objęty kwarantanną.

To oznacza, że pacjenci będą musieli pozostać na miejscu do czasu aż wyjaśni się, czy nie są zarażeni. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz nto mają oni zapewnioną opiekę medyczną.

Na miejscu są m.in. pielęgniarki, które będą się opiekować pacjentami - mówi nam jeden z mieszkańców Ozimka, który dobrze zna realia szpitala.

Przedstawiciele służb sanitarno-epidemiologicznych skontaktowali się już z osobami, które miały kontakt z zarażoną pielęgniarką. Zostali oni - wraz z rodzinami - objęci 14-dniową kwarantanną.

W piątek z powodu potwierdzonego wyniku testu na obecność wirusa Sars-CoV-2 u pielęgniarki pracującej w oddziale chorób wewnętrznych, podjęto decyzję o wstrzymaniu pracy oddziału wewnętrznego, chirurgii planowej oraz Izby Przyjęć - napisała w oświadczeniu Jolanta Ryndak, dyrektor szpitala w Ozimku. - Oddział chorób wewnętrznych został natychmiast odseparowany od pozostałej części szpitala. Niezwłocznie stworzono listę osób bliskiego kontaktu i te osoby zostały poddane kwarantannie. Pacjenci przebywający w oddziale mają zapewnioną opiekę lekarską oraz pielęgniarską. 33 osoby zostały poddane kwarantannie domowej.

Praca w pozostałych oddziałach oraz w części ambulatoryjnej szpitala jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Szpital na bieżąco informuje o sytuacji wojewodę opolskiego oraz opolski oddział NFZ. Współpracuje też z sanepidem.

W powiecie opolskim odnotowano dzisiaj łącznie 3 nowe przypadki.

- To jedna kobieta i dwóch mężczyzn w średnim wieku - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. - Stan kobiety jest dobry, natomiast mężczyzn oceniany jest jako stabilny. Obaj hospitalizowani są na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

KORONAWIRUS - RAPORT SOBOTA

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska