Sto dziesięć pielęgniarek, które na co dzień pracują w Stacjach Opieki Caritas ruszyło w teren. Po uprzednim epidemicznym wywiadzie telefonicznym służą pomocą tym pacjentom, którzy na piśmie wyrażają zgodę na obecność pielęgniarki w domu.
Pierwszeństwo mają osoby, które są same lub żyją pod jednym dachem z osobą, która nie potrafi się nimi zaopiekować lub sama wymaga pomocy (wiekowy, chory współmałżonek, niepełnosprawne dziecko itp.).
- Nie ma mowy o pogaduszkach, wizyta musi być możliwie krótka – dodaje ks. Drechsler. - Każda z pielęgniarek odwiedza codziennie do około 4 osób. Robią zastrzyki, wymieniają opatrunki, leczą rany i odleżyny. Nie pobierają materiału do badań. Natomiast pomagają w robieniu zakupów, zwłaszcza realizują e-recepty w aptekach.
Pielęgniarki apelują do pacjentów o mówienie prawdy o swoim samopoczuciu lub ewentualnych spotkaniach z osobami, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Chodzi o realizację podstawowej zasady: „Ratujmy ratownika”.
Caritas Diecezji Opolskiej przystąpił także do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, którą zainicjowała Caritas Polska pod nazwą #PomocDlaSeniora. W jej ramach 140 osób z 20 miejscowości i parafii w diecezji opolskiej może codziennie liczyć na dwie formy pomocy - paczki z suchym prowiantem kupowanym przez wolontariuszy oraz jednodaniowe ciepłe posiłki dostarczane seniorom do domu, a gotowane w kuchniach Caritasu.
Tę akcję można wspierać poprzez wpłacanie dowolnych kwot na konto Caritas Diecezji Opolskiej nr 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Pomoc dla seniora”.

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?