Pielgrzymka z centrum Opola. W drogę ruszyły całe rodziny

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Rodzina Szensztacka skupiona przy Sanktuarium Coenaculum w sobotę (18 maja) zorganizowała coroczną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie.

Rodzina Szensztacka skupiona przy Sanktuarium Coenaculum w sobotę (18 maja) zorganizowała coroczną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie.

Pielgrzymi wyruszyli o godz. 12.30 sprzed kościoła pw. św. Sebastiana w Opolu.
Po przybyciu na miejsce, o godz. 15.00 odbyła się msza św. na placu przy Sanktuarium w Opolu-Winowie. Po Eucharystii zaplanowano poczęstunek i spotkanie we wspólnocie.

- Pielgrzymujemy całą rodziną po raz pierwszy. To taki fajny sposób na inne, wspólne spędzenie popołudnia. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Każdy z nas idzie w swojej intencji – mówi Martyna, która na pielgrzymkę wybrała się z mężem Michałem i synami: Cyprianem i Florianem.

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie jest kopią kaplicy z Schönstatt koło Koblencji - kolebki i centrum międzynarodowego ruchu katolickiego o charakterze maryjnym. Do winowskiego sanktuarium, nazywanego Coenaculum (Wieczernik) pielgrzymuje się na rekolekcje i dni skupienia.

Na całym świecie znajduje się około 200 sanktuariów szensztackich. W ich skromnych wnętrzach znajduje się ołtarz z obrazem Matki Bożej, figury Apostołów Piotra i Pawła oraz figura św. Michała Archanioła.

Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, konsekrowane zostało 4 czerwca 1988 r. przez abp. Alfonsa Nossola. Sanktuarium noszące nazwę „Wieczernika” spełnia obecnie funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej. W sanktuarium znajduje się ołtarz z obrazem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska