Chcesz założyć własną firmę na Opolszczyźnie? Urząd marszałkowski przeznaczył 26 milionów złotych z puli unijnych funduszy na program, z którego będzie mogło skorzystać 490 osób.

Skorzystać z tej pomocy mogą osoby powyżej 30. roku, życia, bezrobotne, ale z pomysłem na biznes, będą się mogły zgłaszać do kilku instytucji, które w ramach konkursu otrzymały na ten cel pieniądze.

Będzie można otrzymać dotacje na założenie własnej firmy, ale także nauczyć się, jak taką firmę otworzyć i uzyskać pomoc doradcy na pierwszym etapie jej prowadzenia.

Wszystkie projekty rozpoczną się na przełomie grudnia i stycznia, więc trzeba śledzić ogłoszenia i pytać o szczegóły w tych instytucjach bądź w punktach informacyjnych funduszy unijnych – mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Milena Piechnik.

WUP jest jedną z instytucji, która będzie realizowała taki projekt. Pozostałe to:

  • Opolska Izba Gospodarcza
  • Powiatowy Urząd Pracy w Opolu
  • Uniwersytet Opolski
  • Powiat kluczborski
  • Stowarzyszenie Promocja Przedsiębiorczości
  • Izba Rzemieślnicza w Opolu

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego, a to już kolejna możliwość otrzymania wsparcia na ten cel.

– Rozstrzygnięcie tego konkursu to jedna z pierwszych decyzji nowego zarządu województwa – cieszy się marszałek Andrzej Buła. – Mam nadzieję, że z tych pieniędzy skorzystają osoby, które mają pomysł na swoją przyszłość, a do tej pory brakowało im na to funduszy - dodaje.

60 sekund biznesu