Pięściarze z Opola wygrywali w turnieju o „Złotą Rękawicę”

Redakcja
Archiwum klubowe
Reprezentanci Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra zdobyli 5 medali oraz tytuł drużynowego mistrza turnieju „Złota Rękawica Wisły”, który odbył się w Krakowie.

Dla pięściarzy z Opola zawody były ostatnim akcentem sezonu. I wypadł on bardzo dobrze, bowiem nasza ekipa wracała spod Wawelu z workiem medali.

- Wielkie brawa dla zawodników oraz trenerów, a w szczególności dla Dominika Sroki za przygotowanie do walk oraz opiekę nad zawodnikami na turnieju – podkreśla Krzysztof Chojnowski, prezes OKB Odry. - Teraz jest czas na zasłużony odpoczynek i po nowym roku pracujemy dalej, a plany na kolejne miesiące są ambitne.

W grupie elite bardzo dobrze spisali się Kamil Lorek i Tomasz Czyczerski, którzy wygrali swoje kategorie wagowe. Lorek był najlepszy w wadze +91, pokonując w finale na punkty Macieja Muczynia (Champion Myślenice).

Czyczerski zwyciężył w najliczniej obsadzonej kat. do 81 kg. W finale pokonał na punkty Pawła Anlaufa (Shogun Mysłowice), wcześniej przez techniczny nokaut Mateusza Chmiela, a w półfinale na punkty Karola Zielińskiego (obaj Stal Rzeszów).
Trzecie miejsce w kat. do 75 kg zajął Radosław Chojnowski.

Opolanie dobrze zaprezentowali się także w młodszych kategoriach. Kadet Jan Stasikiewicz zajął 2. miejsce w wadze do 57 kg, natomiast junior Kacper Radwański był trzeci w wadze do 69 kg.