Piłka nożna kobiet. Rolnik Głogówek nie miał szans z Czarnymi Sosnowiec

Rolnik zajmuje przedostatnie miejsce w stawce.
Rolnik zajmuje przedostatnie miejsce w stawce. Przemyslaw Swiderski
Po raz kolejny sprawdził się scenariusz z wielu meczów piłkarek Rolnika Głogówek w ramach zmagań elity. Nasze panie długo i dzielnie stawiały czoła faworyzowanym rywalkom, by nagle tracić na parę minut koncentracje w defensywie i skończył się pogromem.

Tym razem było tak w Sosnowcu przeciwko liderującym w stawce Czarnym. Proszę sobie bowiem wyobrazić, że do 72 minuty przyjezdne przegrywały „tylko” 0-3… by potem w przeciągu 300 sekund stracić cztery gole. Do tego w samej końcówce rywalki jeszcze je pogrążyły, choć też nie udało się im zakończyć spotkania z dwucyfrową liczbą goli na koncie.

Zresztą na początku starcia team z ziemi prudnickiej bronił się nad wyraz udanie. Ich opór przedstawicielki legendarnego klubu kobiecej piłki przełamały dopiero na półmetku inauguracyjnej odsłony. I to z rzutu karnego gdy do siatki trafiła Martyna Wiankowska.

Na gola numer dwa trzeba było czekać jeszcze kwadrans gdy stan posiadania miejscowych podwyższyła Agnieszka Jędrzejewicz. 10 minut po zmianie stron na 3-0 trafienie zanotowała Veronika Slukova, ale wynik wciąż był przyzwoity.

„Worek z bramkami” na dobre rozwiązał się we wspomnianym wcześniej momencie, a najbardziej nad naszą defensywą pastwiła się wspomniana wcześniej Wiankowska, która zdołała dołożyć jeszcze trzy gole. Drugiego zdobyła także Jędrzejewicz, a raz do protokołu wpisały się w ten sposób Alicja Materek i Paulina Czechowska.

Czarni Sosnowiec - Rolnik Głogówek 9-0 (2-0)
Bramki:
1-0 Wiankowska - 23., (karny), 2-0 Jędrzejewicz - 37., 3-0 Slukova - 55., 4-0 Materek - 72., 5-0 Jędrzejewicz - 74., 6-0 Wiankowska - 75., 7-0 Czechowska - 77., 8-0 Wiankowska - 88., 9-0 Wiankowska - 90.
Rolnik: Dominczak (46. Woźniak) - Duda, Dubiel, Misiak, Wojtas, Aleksandra Sobkowicz, Kujawska, Krawczyk, Agata Sobkowicz (72. Kiersztajn), Aumiiller, Ejzel (85. Sobota).
Żółte kartki: Dubiel, Misiak.

Tymczasem w niedzielę Rolnik walczył jeszcze o awans do Final Four elity futsalistek. Niestety nasz zespół przegrał w Poznaniu rewanż z AZS-em UAM 0-1 i odpadł przez „gole na wyjeździe”, albowiem u siebie zwyciężył 2-1.

Rolnik zagrał w składzie: Dąbek - Pawłowska, Kiersztajn, Kujawska, Misiak, Ejzel, Sobkowicz, Kościelniak, Wojtas, Dubiel, Duda, Chruściel.