Piłka nożna kobiet. Rolnik Głogówek przegrał z Mitechem Żywiec. Tym samym wciąż czeka na swoje pierwsze punkty w Ekstraklasie

Ilona Kujawska musiała zejść z boiska już po 30 minutach.
Ilona Kujawska musiała zejść z boiska już po 30 minutach. Mirosław Szozda
Rolnik Głógówek przegrał u siebie z Mitechem Żywiec 1-3 w meczu 5. kolejki Ekstraklasy.

To niepowodzenie boli podwójnie. Przed rozpoczęciem tego boju zarówno Rolnik, jak i Mitech legitymował się zerowym dorobkiem punktowym.

Już po pierwszej połowie było jednak widać, że ekipie z Głogówka będzie trudno o sukces. Nie dość, że na półmetku przegrywała ona już 0-2, to jeszcze z powodu kontuzji boisko musiała w 31. minucie opuścić jej liderka Ilona Kujawska.

Co prawda na początku drugiej części gry, w 50. minucie, kontaktowego gola z rzutu karnego zdobyła Aleksandra Misiak, ale kilka chwil później zespół z Żywca odpowiedział trzecią bramką, ustalającą już wynik końcowy.

Rolnik zagrał w składzie: Wełna - Kościelniak, Kiersztajn, Wojtas - Pawłowska, Duda, Kujawska (31. Wieczorek), Misiak (71. Buchta), Sobkowicz (46. Gogolin) - Dubiel, Ejzel.