Piłka nożna kobiet. W 1 lidze zwycięstwo, w 2 lidze dwie porażki

Piłkarki Rolnika mają szansę przeczekać zimę na podium 1 ligi.
Piłkarki Rolnika mają szansę przeczekać zimę na podium 1 ligi. Sławomir Jakubowski
Po dwóch tygodniach przerwy do zmagań o punkty na zapleczu ekstraklasy wróciły piłkarki Rolnika Głogówek, a powrót ten był niezwykle udany, bo ekipa z powiatu prudnickiego ograła w Częstochowie tamtejszy Gol 3-0

Dwa gole właśnie dla naszego zespołu zdobyła Ilona Kujawska, a jednego dodała Kinga Ejzel. Warto odnotować w ich szeregach udany debiut bramkarki Magdaleny Czekały.

Dzięki tej wygranej Rolnik przesunął się na czwartą lokatę w tabeli, a jeśli w najbliższą niedzielę - na zakończenie zmagań w pierwszej rundzie na tym poziomie - pokona u siebie Sokół Kolbuszowa to wskoczy na najniższy stopień na podium.

Szczebel niżej nie było już jednak tak dobrze. Gwiazda Prósz-ków przegrała u siebie z Miedzią Legnica 1-4, a Unia Opole została rozbita w Wodzisławiu przez miejscowy SWD 1-7.

W 3 lidze natomiast zwraca uwagę wysoka porażka liderek z Plonu Błotnica Strzelcka, które przegrały na wyjeździe z rezerwami wspomnianego Rolnika 1-8, ale utrzymały prowadzenie w strefie opolskiej.

1 liga kobiet
Gol Częstochowa - Rolnik Głogówek 0-3, GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0-1, Sokół Kolbuszowa - Wanda Kraków 2-0, Tarnovia Tarnów - Praga Warszawa 4-6.
Pauzowały Rysy Bukowina Tatrzańska.

2 liga kobiet
Gwiazda Prószków - Miedź Legnica 1-4, SWD Wodzisław - Unia Opole 7-1, AZS II Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 1-8, KKS Zabrze - AZS II Wrocław 5-1, ROW Rybnik - Rekord Bielsko-Biała 3-1.
Pauzował Mitech II Żywiec.

3 liga kobiet
Piast Strzelce Opolskie - Pakosławice 0-16, Pogoń Prudnik - Goczałkowice Zdrój 3-0, Rolnik II Gło-gówek - Plon Błotnica Strzelecka 8-1, UKS SAP Brzeg - Unia II Opole 2-1.
Mecz Śląsk Reńska Wieś - Concordia Knurów został przerwany po pół godzinie gry przy stanie 0-4 z powodu złych warunków atmosferycznych